TJ Spartak Vlasim
10
Kvě

Květnové elo

První čtyři měsíce roku 2018 uplynuly jak voda, tak si pojďme udělat tradiční souhrn k jakým změnám v ratingu došlo u hráčů Spartaku Vlašim. Do květnové elolistiny byly započteny výsledky soutěží družstev všech úrovní, a tak se elo změnilo takřka u všech našich hráčů.

Nejzajímavější věcí je určitě raketový vzestup a útok na přední příčky vlašimského žebříčku od trojice mladíků Ríša Mládek, Jakub Voříšek, Jakub Vojta. Kuba Voříšek po výborných výkonech v uplynulém období připsal u ela fide 239 bodů a posunul se na 6. místo našeho žebříčku.  Ríša Mládek získal 104 bodů a s ratingem 2196 je v současnosti českou jedničkou v kategorii do 16 let! Navíc kdo sledoval minulý týden fantastický výkon Ríši na MČR mužů ví, že jeho live rating již dokonce atakuje hranici 2300 !!! Kuba Vojta je momentálně těsně za první desítkou vlašimského žebříčku, ale když k tomu připočteme zisk  cca 50 bodů z Openu Janské Lázně, je virtuálně na místě sedmém. Dařilo se ale i dospělým. Pěkných 45 bodů připsal Standa Vávra a 37 Robin Hrdina. Jestli se nepletu, oba jsou na svých elových maximech. Co se týče ztrát, tak stojí za zmínku -31 u Ondry Mejzlíka, který se tak po delší době propadl pod hranici 2300. Nedařilo se ani Davidu Zvárovi -35 a Anežce Vlkové -33. Nejhůř ale dopadl Jakub Moulík, kterého špatné výsledky v 1. lize mládeže stály dokonce bodů 97.

Co se týče národního ela (nová elolistina vyšla 5. května), tak zde došlo ke změně ratingu hned u 38 hráčů našeho oddílu. Národní elo už není příliš důležité, tak jen ve stručnosti. Nejvíce si polepšil Kuba Voříšek +242, Filip Kůra +229, Richard Mládek +116 a Filip Vopálka +112. Naopak slzu bude muset zatlačit Kuba Moulík -99 a Honzík Veselý -94.

Nejlepších pětatřicet hráčů Spartaku Vlašim:

Tabulku s kompletním pořadím všech hráčů Vlašimi naleznete v sekci KE STAŽENÍ.

Uplynulé období bylo pro Vlašim velmi úspěšné. Věřme, že v následujících měsících tento trend bude pokračovat.

Kompletní národní elolistinu si můžete stáhnout na stránkách zpracovatele.

Mezinárodní elo najdete na stránkách FIDE.

Statistiky všech hráčů ČR

(autor článku: Tomáš Vojta)

3 reakcí na “Květnové elo”

 1. 1
  Maťa píše:

  Díky výbornému výkonu v Jánkách má Kuba Vojta ode dneška mezinárodní elo 2124 a ve 12 letech se tak stal nejmladším kandidátem mistra v historii našeho oddílu – gratuluji! :-)

 2. 2
  Maťa píše:

  Ještě Ríšovo 2299 rozhodně stojí za zmínku – pouhý jeden bod chybí k titulu FM.

 3. 3
  Tom píše:

  Ríšovo elo stojí za zmínku už jen proto, že se dnešním dnem stal vlašimskou elovou jedničkou! :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
chci víc smajlíků...
 

© 2018 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist