TJ Spartak Vlasim
03
Kvě

Jsou tu sedmnácté Jánky

Osm hráčů Vlašimi se představí na 17. ročníku otevřeného přeboru Královéhradeckého šachového svazu. Je to o tři lidi více jak loni, ale kde jsou ty časy, kdy nás v penzionu Protěž v Janských Lázních hrálo celkem čtrnáct (v roce 2015).  Tempo je klasické: 90 minut na partii + 30 bonifikačních sekund za každý provedený tah, a jak je vidět z rozpisu, čeká nás stejně jako v minulých letech poměrně netradiční počet kol. Minimálně prvních šest šachovnic bude přenášeno online na internet.

V hlavním FIDE Openu je zatím přihlášeno 40 hráčů a mezi nimi najdeme pětici Vlašimáků: Anežku Vlkovou, Jakuba Voříška, Jakuba Vojtu, Ondru Matějovského a Tomáše Vojtu. K favoritům bude patřit čtveřice hráčů s titulem FM a své k tomu určitě bude chtít říct i stále se lepšící Jakub Šafařík.

Předběžná startovní listina FIDE OPENU

Ve vedlejším Openu figuruje v předběžné startovní listině 51 jmen a prvním nasazeným je Milan Kotva ze Svitav (elo 1984). Náš oddíl budou reprezentovat Blanka Voříšková, Kryštof Křížek a Lukáš Vonderka. Kryštof bude obhajovat loňské senzační třetí místo a na medaile určitě myslí i Lukáš. Jak si povede, si můžete tipnout v probíhající anketě.

Předběžná startovní listina vedlejšího OPENU

Kdo nebude mít dost šachů v klasickém turnaji, může si v neděli 6. 5. zahrát i Krajský přebor ve Fischerových šachách (od 14h.) či Bleskový turnaj (od 19h.).


V penziónu Protěž vše připraveno.

Turnaj v Janských Lázních samozřejmě není jen o šachách. Krásná příroda našich nejvyšších hor přímo vybízí k výletům do okolních kopců. Držte palce, ať se nám daří v turnaji a aby nám přálo počasí!

Naše účinkování na přeboru Královéhradeckého kraje v minulých letech si můžete připomenout třeba z těchto článků: Jánky 2017Jánky 2016, Jánky 2015.

 (autor článku: Tomáš Vojta)

17 komentářů na “Jsou tu sedmnácté Jánky”

 1. 1
  Maťa píše:

  Klidné lázeňské městečko začíná být neklidné – po třech letech se sem vrací obávaná Podblanická bestie!

 2. 2
  Blanka píše:

  Myslím, že psali, že onliny letos nebudou. Mě to samozřejmě trápit nemusí :-)

 3. 3
  Maťa píše:

  Blanka má pravdu, podle zprávy pořadatele z 18. 4. opravdu nebudou: http://khss.chess.cz/?p=10873.

 4. 4
  Jarda P. píše:

  Jo, Jánky, tak tam jsem nebyl :-) . Pořádně si to tam užijte !

 5. 5
  Maťa píše:

  Tak přijeď, v sobotu hrají Jánky doma fotbal!

 6. 6
  Blanka píše:

  A u hřiště prodávají obří klobásu, která se jí opravdu dlouho. Takovou třeba na Bohemce nemají :-)

 7. 7
  Jarda P. píše:

  V sobotu jedeme směr Lípa :-) .

 8. 8
  Maťa píše:

  Tak tam je to taky hezký :-) .

 9. 9
  Jarda P. píše:

  Nela se tam bude se svým učitelem Šrakakalem připravovat na maturu :-) .

 10. 10
  Maťa píše:

  Zrovna dneska jsem jí posílal zprávu, kde jsem Šrakakala zmiňoval, a to jsem ani nevěděl, že tam jedete :-) . Na Lípě bude asi na učení víc klidu, i když Sandra se na maturitu v Jánkách připravovala, jestli si dobře vzpomínám :-) .

 11. 11
  Klobouk píše:

  My tam bohužel nejedeme :-(

 12. 12
  Maťa píše:

  Zdravím z Jánek! Něco málo napíšu, když jsem se dostal na chvíli k počítači a wifi. Oproti článku došlo ve vlašimské sestavě k jedné změně, když se na turnaji z ničeho nic (alespoň z mého pohledu) objevil Míra Lalouček, který se prý přihlásil den před akcí. Škoda, že nedal vědět, trochu by mi to usnadnilo plánování dopravy ;-) . Jinak ve výpravě je nás samozřejmě o dost víc – sedlčanští Havelka, Šimák, Hlaváček, brodečtí Dudek a Zvolenský a také 10letý Dalibor Křivánek z ŠŠ STAMAT. Šachově se zatím daří jak komu, asi nejvíc šokuje Petr Havelka, jenž před chvílí vyhrál třetí partii po sobě :-) .

  Z doprovodného programu zmíním včerejší výstup na Černou horu (samozřejmě dle tradice po sjezdovce). Tentokrát se nás zúčastnilo o dost méně než v roce 2015, konkrétně jen já, Vojta Dudek, Roman Šimák, Ondra Hlaváček a Dalibor Křivánek. Cestou zpět jsme stihli špičkovou klobásu na fotbale. Skupina kolem Tomáše Vojty šla někam jinam a skupina kolem Lukáše Vonderky (Anežka, Petr Havelka) se válela :-) .

  Ad 9: Požaduji fotku Šrakyho! :-)

 13. 14
  Tom píše:

  Držte zítra palce v posledním kole. Vlašimákama se to na předních deskách jen hemží. :-)

 14. 15
  Maťa píše:

  Dobrý večer z Jánek! Jak píše Tomáš, hodně našich lidí má zítra o co hrát. Například v béčku to vypadá, že souboj Křížek-Vonderka v 1. kole byl předčasným finále :-) .

  Co se týče doprovodného programu, tak každý si to užívá jinak. Skupina kolem Tomáše hodně chodí, Kuba Vojta nejčastěji hraje fotbal s Říčany, Míra Lalouček chodí plavat do bazénu, někteří (hodně lidí) si zahráli Fischerovy šachy a blicku… My (já, Anež, Kuba Voříšek a Luky) jsme včera dali sjezd z Černé hory na koloběžkách. Většinu z nás to bavilo, jen Lukáš nadával i druhý den („Lukáši, ty jsi celou noc kýchal!“ „To je kvůli těm zasr…. koloběžkám!“ :-) ) Jinak před chvílí se sedm z nás vrátilo z kina (nový český film Hastrman).

  Zítra držte palce!

 15. 16
  Marek píše:

  Pěkná reportáž gratulace za vynikající výsledky a že se líbil Alois Cvička až budu opět v televizi tak dám vědět

 16. 17
  Maťa píše:

  Marek 16: Alois Cvička pobavil :-) . A gratuluju k vítězství v Ostravě: http://khss.chess.cz/?p=10917.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist