TJ Spartak Vlasim
02
Dub

Šestnáctý turnaj

V pátek 30. března uspořádala Šachová škola STAMAT svůj 16. turnaj pro děti. Možnosti zpestřit si velikonoční svátky královskou hrou využilo 37 mladých nadějí. Akce se uskutečnila ve školní jídelně ZŠ Chocerady. Devítikolový turnaj ovládl Michal Švadlenka z Kobylis, který vybojoval 8 bodů a přemožitele našel pouze ve svém bratrovi Dominikovi. Ten získal se 7 body bronz. Na stříbrnou příčku se vklínil se stejným bodovým ziskem, ale lepším pomocným hodnocením, Jan Svoboda ze Šachové školy STAMAT.

 
Nejlepší trojice (FOTO: Karel Jukl)

Mezi dívkami kralovala Kamila Steinová z Šachové školy STAMAT, která skončila s 6 body v celkovém pořadí hned za stupni vítězů, na 4. příčce. O půl bodu méně uhrála a na 10. místo dosáhla stříbrná Patricie Fuxová, také z Šachové školy STAMAT. Třetí nejlepší dívkou se stala Natálie Skolková ze Stříbrné Skalice. Vybojovala 5 bodů a v celkovém pořadí se dostala se na 15. pozici.

 
Nejlepší dívky (FOTO: Karel Jukl)

V kategorii pro děti bez ratingu uhráli dva hráči shodně 4,5 bodu. Díky lepšímu pomocnému hodnocení a přisouzení 18. místa se z vítězství radoval Matěj Pejša ze Sedlčan. Následován byl dvěma zástupci Šachové školy STAMAT, na 21. příčce Šimonem Hradeckým a na 23. pozici Davidem Schröpferem, který vybojoval 4 body.

 
Nejlepší hráči v kategorii hráčů bez výkonnostních tříd (FOTO: Karel Jukl)

Děkujeme dětem, rodičům a trenérům za jejich účast a těšíme se na shledanou na další z našich šachových akcí. Do konce školního roku plánujeme uspořádat ještě jeden turnaj, v kterém se také rozhodne o konečném pořadí letošní STAMAT ligy. V jejím čele je po třech turnajích Jan Svoboda, následovaný Kamilou Steinovou a Kryštofem Křížkem, který se však na rozdíl od svých soupeřů turnaje v Choceradech nezúčastnil.

Výsledky turnaje

Průběžné pořadí STAMAT ligy

Stránky šachové školy STAMAT

(autor článku: Patrik Pýcha)

2 komentáře na “Šestnáctý turnaj”

  1. 1
    Maťa píše:

    Podle aktuální zprávy od Honzy Starce bude závěrečný turnaj letošní STAMAT ligy v sobotu 9. června v ZŠ Dukelská v Benešově. Počítám, že propozice připravíme během víkendu a začátkem příštího týdne začneme s propagací.

  2. 2
    Maťa píše:

    Připomínám, že turnaj v Benešově, se hraje již zítra (viz propozice v aktuálních odkazech). Zatím je přihlášena necelá padesátka hráčů a akce je vhodná i pro úplné začátečníky. Průběžně doplňovaná startovní listina: http://chess-results.com/tnr356012.aspx?lan=5&turdet=YES.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist