TJ Spartak Vlasim
19
Bře

Desáté kolo Regionální soutěže

V desátém a předposledním kole letošního ročníku Regionální soutěže se vlašimské céčko utkalo s týmem Postupic. Družstvo hostů hrává ve stabilní a silné sestavě a výkonnostní rozdíly mezi jednotlivými jejich hráči jsou zcela minimální. Brzy po zahájení utkání se hosti ujali vedení výhrou na poslední šachovnici. Nutno podotknout, že za nás hrající Ondra Hrabě měl tentokrát nezáviděníhodnou úlohu, rozdíl ela obou hráčů byl více než pět set bodů. Přesto partie nebyla jednoznačnou záležitostí, jak je vidět na následujícím diagramu:

Hrabě Ondřej – Peter Karel

Favorit nerozehrál partii zrovna nejlépe. Kdyby se zde Ondra nezalekl postupujícího a-pěšce a zahrál nabízející se fxg4 se ziskem materiálu, asi by soupeř se svou pozicí příliš spokojen nebyl. Přišlo však slabší  a4 a v následujícím průběhu již postupický hráč potvrdil své kvality.

Aby té smůly nebylo málo, tak se záhy hrací místností rozeznělo pípání telefonu, jehož majitelem byl bohužel Jarda Pazdera. Když pak v o něco horší koncovce přidal půl bodu František Innemann, bylo nutno získat ze zbylých dvou partií plný počet bodů, abychom uhráli alespoň remízu.

První úspěšný krok k záchraně špatně se vyvíjejícího zápasu učinil Kryštof Křížek.

Jiřík Petr – Křížek Kryštof po 14. Jd4:

Bílý má sice na rozdíl od černého vyvinuty všechny figury, přesto nestojí lépe. Posledním tahem navíc dostal černý možnost zahrát Dg5 a bílý se dostává pod tlak. Po dalších pěti tazích vznikla na desce následující pozice:

19. … Jh4

Nemít před sebou při psaní článku kopii partiáře, tak vůbec nepochopím, jak mohlo tohle vzniknout z předchozího diagramu aniž by jezdec skočil z b8 rovnou na h4. Tady už bílého nezachrání nic. Hrálo se 20.g4 Vxe3 21.Jf3 Jxf3 22. Sxf3 Dh4 23.Sg2 Vxh3+ 0-1

Osud utkání teď závisel na Anně Zlámané. Ta zaslouží pochvalu už jen za to, že k utkání vůbec po týdnu stráveném v Koutech  nastoupila. V což jsem původně při shánění sestavy ani nedoufal. Svou  nedělní partii zvládla dokonale a vydolovala potřebný bod, čímž zajistila celkovou remízu.

Zápas jsme sice nevyhráli, přesto se díky výsledkům ostatních týmů stále držíme na prvním místě průběžného pořadí. Poslední kolo se odehrává až za tři týdny a o celkové prvenství se na dálku utkají hned 4 družstva. Kromě vlašimského céčka to jsou ještě Říčany I, Brodce C a Postupice.

Druhé naše družstvo nestačilo na Stříbrnou Skalici“C“ a po prohře 3,5:1,5 je na 8. místě tabulky.

Stránky věnované RS

(autor článku: Standa Vávra)

 

7 komentářů na “Desáté kolo Regionální soutěže”

 1. 1
  Tom píše:

  Malá oprava. Za Postupice hrál na poslední desce Karel Peter. Kde se na webu šachového svazu u výsledku vzal Jaroslav Kaucký (viz obrázek v textu) těžko říct (vůbec není na soupisce Postupic). :-)

 2. 2
  Maťa píše:

  To je fakt záhada, ve výsledkovém zpravodaji od pana Laubachera je normálně Karel Peter, ve staré databázi taky: http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1872.

 3. 3
  Tom píše:

  Ta „teleportace“ Kryštofova koníka z b8 na h4 je fakt dobrá. On je to taky takový skok do L – šest políček doprava na h8 a pak čtyři na h4. :-D

 4. 4
  Maťa píše:

  Největší odbornicí na teleportace vždy byla v našem oddíle Anežka :-) .

 5. 5
  Vlada píše:

  Pravonín-Sázava B 1,5:1,5. Já remis, Filip Kůra vyhrál, Štěpán prohrál. Oba Lukášové ještě hrají, ale oba stali na výhru.

 6. 6
  Martin píše:

  Brodce c vyhrali 4.5 v janovicich

 7. 7
  Křížek K. píše:

  Vlašim C prohrála 2:3 s Říčany

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist