05
Úno

Patnáctý turnaj, šestá simultánka

Stejně jako v minulých letech dostaly děti z našeho regionu možnost strávit pololetní prázdniny boji za šachovnicí. Šachová škola STAMAT uspořádala 2. února svůj patnáctý turnaj a jeho účastníci navíc dostali možnost zahrát si v simultánce proti dvěma úspěšným vlašimským reprezentantům. Akce proběhla v prostorách jídelny ZŠ Dukelská v Benešově. Zúčastnilo se jí 51 mladých nadějí.

Hrací prostory

V turnaji dominoval Kryštof Křížek, následovaný Ivanem Melnikovem a Jáchymem Hrbkem. Nejlepší dívkou se stala Kamila Steinová. Stříbro vybojovala Patricie Fuxová a bronz získala Natálie Skolková. V kategorii určené pro hráče bez výkonnostních tříd se radoval z vítězství Michal Švadlenka. Za ním skončili Petr Bažant a Lukáš Řezníček.

Nejlepší trojice

Nejlepší dívky

Nejlepší hráči bez výkonnostní třídy

Po vyhlášení výsledků, z něhož si každý odnesl drobnou cenu, proběhla simultánka s Anežkou Vlkovou a Františkem Helebrandem, členy vlašimského družstva, které v loňském roce vybojovalo stříbrné medaile v Extralize mládeže. Proti nim zasedlo 30 odvážlivců, včetně rodičů. Remízy vydřeli Kryštof Křížek, Dalibor Křivánek, Josef Vajdík a Kamila Steinová. Janu Rybáčkovi a Romanu Šimákovi se dokonce podařilo vyhrát.

Simultánka začíná

Jménem Šachové školy STAMAT děkuji všem dětem a rodičům za jejich účast. Budeme se těšit na shledanou na některé z našich dalších akcí.

Výsledky
Simultánka
Fotky
Průběžné pořadí STAMAT ligy 2017/2018

(autor článku: Patrik Pýcha)

2 reakcí na “Patnáctý turnaj, šestá simultánka”

1. 1
    Maťa píše:

Všem případným zájemcům připomínám, že na Velký pátek pořádá ŠŠ STAMAT žákovský turnaj v Choceradech. Menší akce (odhaduji do 50 účastníků), vhodná i pro začátečníky. Propozice: http://www.sachystamat.cz/wp-content/uploads/2018/03/16_turnaj.pdf, průběžně doplňovaná startovní listina: http://chess-results.com/tnr342542.aspx?lan=5.

2. 2
    Maťa píše:

Článek Patrika Pýchy o včerejším turnaji v Choceradech: http://www.sachystamat.cz/?p=1585. Upozorňuji na věk vítěze Michala Švadlenky z Kobylis – 6 let!