TJ Spartak Vlasim
01
Úno

Jubilejní 10. dětský turnaj v Kouřimi

V našem regionu se žádný vhodný turnaj pro děti nekonal, tak jsme „vyrazili“ k sousedům do Kouřimi, kde Šachový spolek Kostelec nad Černými Lesy a ZŠ Kouřim pořádali jubilejní 10. ročník dětského šachového turnaje. Hrálo se v zrekonstruovaném sále Městského úřadu „Na Střelnici“. Pozdravit nás přišla i paní starostka. Pořadatelům se turnaj vydařil. Návštěvnost byla velká, hrálo se ve třech kategoriích, a to dorostenci, starší a mladší žáci. Tempo 2 x 20 minut, švýcarem.

Od nás se zúčastnilo 6 dětí. Dva šachisté hráli ve starších žácích, ostatní v kategorii mladších žáků. Nejvíce se dařilo Štěpánu Filipovi, který v kategorii starších obsadil 5. místo, uhrál 5 bodů ze 7 možných. Filip Kůra obsadil 13. místo, uhrál 3,5 bodu. V této kategorii soutěžilo 26 šachistů. Padesát šachistů a šachistek hrálo v kategorii mladších. Zde se nejvíce dařilo Zdeňku Šťastnému, který skončil na 10. příčce, uhrál 5/7. O bod méně uhrál Honza Veselý a musel se spokojit s 15. místem. Děvčata, Lenka Šťastná a Adéla Janoušová uhrála po 3 bodech a obsadila 30., resp. 33. místo. Celkově výsledky průměrné, ale turnaj si všichni užili.

Pořadatelé měli plánovanou obědovou přestávku, tak jsme si došli i na oběd do nedaleké restaurace, ale i v přilehlých prostorách fungoval po celou dobu turnaje kiosek s běžným sortimentem zboží.

Za dosažené výsledky měli pořadatelé připraveny poháry, medaile, diplomy a šachové soupravy. Protože se jednalo o ročník jubilejní, tak si některé děti odnesly i dorty. Všichni pak v průběhu turnaje dostali jablíčko a pak tašku s drobnými cenami.

V Kouřimi se nám líbilo, a pokud nám příští rok čas dovolí, určitě si sem přijedeme zahrát znovu.

Výsledky: mladší , starší

Fotky

(autorka článku: Marie Filipová)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist