TJ Spartak Vlasim
27
Led

Začíná Zimní olympiáda s Ríšou a Kubou

Jako předskokan her v Jižní Koreji je tu Olympiáda dětí a mládeže, kterou ve dnech 28. ledna až 2. února pořádá Pardubický kraj. Veliký prostor bude dostávat v České televizi, na programu ČT4 můžete sledovat přímé přenosy od rána do odpoledne včetně olympijského studia. Znáte nějaký šachový turnaj, o kterém by televize přinášela reportáže po každém kole (v pondělí ve 12,50 a 18,30, v úterý ve 12,50 a 16,45 atd.)? O tom se může zdát i účastníkům nejsilnějších světových akcí. :-)

Olympiáda bude zahájena divácky atraktivním zahajovacím ceremoniálem zítra v 15 hodin (přímý přenos můžete sledovat na iVysílání České televize). Úvodní ceremoniál ponese všechny aspekty klasické velké olympiády. Pardubická Tipsport Aréna, která je již několik dní beznadějně vyprodaná, zažije defilé výprav z celé země se jmény slavných sportovců v čele jako vlajkonošů (výběr Středočeského kraje povede olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa v hokeji Milan Hnilička), zapálení olympijského ohně, českou státní hymnu i slib sportovců a rozhodčích. Bonbónkem pak bude vystoupení krasobruslaře Tomáše Vernera a koncert Adama Mišíka.

Na této pompézní akci mezi sebou soutěží reprezentace všech krajů v mnoha sportovních odvětvích (lední hokej, lyžařské disciplíny, krasobruslení, biatlon …). Akreditováno je 1300 sportovců!  Maskotem je klokanice Bibi Olympia:

Celá olympiáda potrvá do pátku 2. února, šachový turnaj bude na pořadu od pondělí do čtvrtka v krásných prostorách Evropského školícího střediska Litomyšl, hned vedle zámku. Hrát se budou 4 samostatné turnaje odstupňované podle věku systémem na 7 kol, tempem 45 minut na partii + 30 sekund za tah se zápočtem na národní elo. V pondělí, úterý a středu proběhnou vždy dvě kola (od 9.30 a 14.00 hodin), ve čtvrtek dopoledne se turnaj dohraje. Samozřejmostí je online přenos. Vyhodnocovat se budou jednotlivci i družstva. Středočeský výběr budou reprezentovat Ríša Mládek, Jáchym Šmolík, Jakub Vojta a Julie Vilímová. Nominaci provedl v listopadu předseda středočeské komise mládeže Jaroslav Říha. Podmínkou účasti je trvalé bydliště na území kraje, který hráč reprezentuje.


Olympijský dům a dějiště šachových turnajů

Doufejme, že se výběru našeho kraje bude dařit a že k tomu Ríša a Kuba pomůžou co největším bodovým příspěvkem! Jinak přejme všem, ať si celý pobyt včetně doprovodného programu na této významné akci užijí a odvezou si ty nejlepší vzpomínky.


Dokáže Ríša Mládek navázat na senzační zlato z olympiády v roce 2016? Můžete si tipnout v aktuální anketě.

 
Kuba Vojta se v reprezentační soupravě Středočeského kraje připravuje na olympiádu. :-)

Oficiální stránky olympiády

Šachový turnaj na chess-results

Propozice šachového turnaje

Připomínka olympiády v roce 2016

(autor článku: Tomáš Vojta)

76 komentářů na “Začíná Zimní olympiáda s Ríšou a Kubou”

1 2 3
 1. 1
  Tom píše:

  :-) Ani Ríša není dokonalý. :-) Jinak vyhrál Jáchym, to jsou důležité body pro družstvo.

 2. 2
  Martina píše:

  K tomu bodík Julča, jste skvělí! Gratuluju!!! :-)

 3. 3
  Maťa píše:

  Ríša si chtěl asi procvičit pěšcovku, kterou nakonec zazdil do remízy…

 4. 4
  Tom píše:

  V posledním kole 3,5 ze 4 – to by mělo vyjít na zlato v družstvech. Snad to nezakřiknu. :-)

 5. 5
  Maťa píše:

  Tak to by mělo vyjít, jestli už před tímhle kolem vedli :-) .

 6. 6
  Tom píše:

  Julča stříbro! Kuba stříbro! Jáchym čtvrtý. Středočeský kraj ovládl olympiádu! :-D

 7. 7
  Jana Bittnerová píše:

  Jsou SKVĚLÍ !!! :-D :-D :-D

 8. 8
  Maťa píše:

  Gratulace!

 9. 9
  Táňa Zlámaná píše:

  Všem moc gratuluji, nádhera :-D

 10. 10
  Jarda P. píše:

  Super, gratulace :-) !!!

 11. 11
  Marie F. píše:

  Opravdu vynikající výsledky. Srdečné blahopřání všem z Pravonína. Jste skvělí. :-)

 12. 12
  AdolfR píše:

  Dobre vy. Zcela libezne

 13. 13
  Ríša píše:

  Odkaz na nejdelší reportáž z turnaje:
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani//12155278473-hry-viii-zimni-olympiady-deti-a-mladeze-2018/218471291371055-sachy/ Mimo jiné je v ní medailonek se mnou. :-) Zavěrěčný sestřih bude dneska od 16:35. Jinak všem děkuji za gratulace! :-)

 14. 14
  Tom píše:

  Dnes není Ríšův den. Nejenže nedal Nehybovi vidle, ale ještě k tomu právě dostal hroznou nákládačku v bowlingu. Porazil ho dokonce i Kuba. :-D

 15. 16
  Jukelník píše:

  Ríša si dal slušně ten rozhovor. Like a boss.

1 2 3

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist