TJ Spartak Vlasim
26
Led

Jednou jsi dole, jednou nahoře …

… a pak zase dole. Tento lehce upravený úryvek písně Voskovce a Wericha celkem dobře charakterizuje průběh našeho účinkování v 6. a 7. kola skupiny B 1. ligy mládeže. V sobotu 20. ledna jsme v dopoledních hodinách nejprve přivítali družstvo ŠACHklubu Tábor. Soupeři nepřijeli v plné síle, ale i tak byli favority zápasu oni.

Jednou jsi dole, … Začátek zápasu nám hodně rychle utekl. Filip sice svého soupeře přehrál. Ale malý Vojta podcenil útok soupeřky a dostává mat, Jakub nezvládl komplikovanou střední hru a také dostává mat a Štěpán kazí lepší pěšcovou koncovku také až do prohry. Je to 1-3 a táborští si v recepci u kávičky už v duchu do tabulky připisují tři zápasové body.

… jednou nahoře … Vojta s Lukášem dostali zákaz přijmout nabídnuté remízy a pustili se do boje. My ostatní (až na hlídajícího Iva) jsme se vydali poobědvat. Vrátili jsme se právě v okamžiku, kdy naši mládenci přijímali rezignaci svých soupeřů.

Oba zaslouží velkou pochvalu za bojovnost. Tak je to tedy nakonec 3-3 a my jsme celkem spokojeni!

Naobědvat se samozřejmě stihli i Ivo s Vojtou a Lukášem, protože souběžně hraný zápas Týnec-České Budějovice (také 3-3) trval ještě déle než ten náš a začátek odpoledních zápasu byl o 30 minut posunut.

… a pak zase dole … A to až do konce. :-( Také ze zápasu s Českými Budějovicemi jsme chtěli vydolovat nějaký bod. Ale naše naděje se rozplynuly ani ne za hodinu. Po první obhlídce partií (cca po 30 minutách hry) jsem byl celkem spokojen – Vojta na jednotce už stál na pokraji výhry a ostatní partie byly zatím v rovnováze. Když se byl za čtvrt hodiny podívat Ivo, myslel jsem, že sledoval nějaký jiný zápas. Materiál už ztráceli Jakub, Filip a „malý“ Vojta, „velký“ Vojta dokonce ztratil dámu. Pouze Štěpán stál na výhru a Lukáš držel vyrovnanou pozici. Partie už bohužel dopadly tak, jak byly rozehrány a my prohráváme 1,5-4,5. A to neuplynuly ani 2 hodiny od zahájení zápasu. Až po návratu domů jsem zjistil, že i kamarádi z JAWA Brodce svůj odpolední zápas prohráli.

Víkend sice nebyl nějak extra úspěšný, ale v konečném zúčtování může být bod získaný s Táborem zlatý. A v závěrečném soustředění určitě alespoň tři body přidáme a to bude na záchranu 1. ligy pro Vlašim stačit. Čeká na nás vedoucí PORG, dvě družstva z Plzně a Vyšehrad. A protože „Život je jen náhoda“ tak ono to nějak dopadne … :-)

Průběžné pořadí po 7. kole:

Fotky

Stránky 1. ligy mládeže

(autor článku: Petr Havelka)

1 reakce na “Jednou jsi dole, jednou nahoře …”

  1. 1
    Ivo píše:

    Petře, díky za článek. A protože na náhodu nevěřím, analyzuji, proč snad v každém odpoledním zápasu po přibližně 3/4 hodiny jsme na nejméně 3 šachovnicích bez materiálu a prohraní. Máme čas do dubna na to přijít a soutěž udržet; tým na to máme!

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist