TJ Spartak Vlasim
23
Led

Říčany C – Vlašim B 2,5:5,5

V minulém článku o krajském přeboru jsem si přál, abychom konečně taky jednou potvrdili roli favorita bez nervů. A povedlo se. Říčanské družstvo „starých pánů“ (nejmladší hráč domácích byl o nějakých 15 let starší než náš nejstarší :-) ) jsme bez větších potíží porazili 5,5:2,5.

Do vedení nás jako správný kapitán poslal Patrik Pýcha.

Lizner M. – Pýcha P. – pozice po 15. tahu černého:

Bílý sehrál výměnou francouzskou dost laxně, ale po 16.Jxe5 Vxe5 17.Se3 by za ztraceného pěšce nějakou kompenzaci měl. Místo toho ale přišla hrubice … 16.Dxd5?? Dxd5 17.Vxd5 Jxf3+ 18.gxf3 Ve1+ 19.Kg2 Jf4+?! Znaménko pochybného tahu proto, že 19…Vxc1 získávalo místo kvality celou figuru. Ale bylo to celkem jedno, protože se bílý stejně hned vzdal. 0-1

K bodu měl nakročeno i Kuba Vojta. S pozicí s pěšcem navíc a dvojicí střelců si ale neporadil nejlépe a po dobrovolném přechodu do koncovky různopolných střelců už byl pěšec více nepodstatný. Velmi hezkou partii sehrál Martin Horák a i velmi hezky ji zakončil.

Pospíšil E. – Horák M. – pozice po 31. tahu bílého:

31…f3+! Bílý král se teď vydá na procházku, která pro něj skončí neslavně na políčku h6. 32.Kxf3 Jg5+ 33.Kg4 h5+ 34.Kh4 Ve4+ 35.Vxe4+Vxe4+ 36.f4 Vxf4+! 37.Kxg5 Vg4+ – mat po 38.Kh6 Sg7 už si bílý ukázat nenechal. 0-1

 
Evžen jako by již na začátku tušil, jak to s jeho králem dopadne. :-)

Jediný čestný úspěch si domácí připsali na poslední desce. Standa Vávra přehlédl hned v zahájení pěšce a pak už to byl marný boj. Za delší konec tahali domácí překvapivě i na druhé desce. Ondra Mejzlík stejně jako Standa vylezl ze zahájení s pěšcem méně (dokonce bílými figurami), ale na rozdíl od Standy nakonec remízu v koncovce různopolných střelců vybojovat dokázal.

 
V Říčanech vládla pohodová atmosféra.

Stav byl 3:2, a vzhledem k tomu, že jsme stáli všude dobře, nebylo pochyb o tom, že zápas vyhrajeme. Další bod přidal Ivo Hradecký, který vytrvale odmítal nabídky remízy a tlačil na soupeře zleva zprava …

Hradecký I. – Lizner J. – pozice po 42. tahu černého:

Takový tlak černý vydržet nemohl. 43.De5 Ve7 44.Df6+ Ke8 45.Va8! Pěkná třešnička na dobrém výkonu. Černý přichází o dámu. 1-0

Zlatou půlku zaznamenala Anežka Vlková. Radost z ní ale moc neměla, protože v divoké partii stála od začátku do konce na výhru a s pozicí se 2 střelci proti věži šlo určitě naložit lépe. Dramatická partie ale stojí za přehrání:

Poslední jsem dohrával . V koncovce jsem stát trochu pasivněji, ale soupeř měl málo času a chybami partii v podstatě odevzdal.

V příštím kole se utkáme 4. února v přímém souboji o čelo tabulky se silným týmem Příbrami. Věřím, že navážeme na dobrý výkon z tohoto kola a i proti Příbrami nějaký ten bodík vybojujeme. :-)

Stránky věnované KP

(autor článku: Tomáš Vojta)

3 komentáře na “Říčany C – Vlašim B 2,5:5,5”

  1. 1
    Maťa píše:

    Tomáši, a kdo byl ten náš nejstarší hráč? ;-)

  2. 2
    Tom píše:

    Nevím. Podle vlasů bych tipoval Ondru nebo Iva. ;-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist