TJ Spartak Vlasim
21
Led

Kuba Voříšek zářil na Openu Praha

Článek jsem chtěl začít větou, že Kuba Voříšek má za sebou životní turnaj. Ale vzhledem k tomu, že se stal již 2x mistrem České republiky v mládežnických kategoriích, tak tomu 29. místo na Openu Praha asi nemůže konkurovat. Tak řekněme, že má za sebou nejhodnotnější výsledek své krátké šachové kariéry! :-)

Projít jedním z našich nejsilnějších openů bez prohry, uhrát perfo 2319, získat na elo 153 bodů a polepšit si oproti nasazení o 130 míst, tak to je opravdu věc nevídaná.  Stačí se podívat na Jakubovy výsledky a do společnosti, do které se ve výsledkové listině dostal a nezbývá, než smeknou klobouk. :-)

Z partií Jakuba jsem si vybral závěr oddílového derby (v turnaji hraje 226 hráčů a kluci se stejně spolu utkají). :-)

Hrdina R. – Voříšek J. pozice po 27. tahu bílého:

Robin měl před chvilkou čistého pěšce navíc plus k tomu výbornou pozici. Tak dlouho ale ignoroval přípravy černého k útoku na královském křídle, až na to doplatil. 27…f3 28.g3?? Správně bylo 28.e5, kde jsou vyhlídky obou stran přibližně vyrovnané. 28…Vh6 a bílý je v prčicích. :-)   Přijde Df7-Dh5 a černý dá mat.  29.e5,Df7 30.Db3,Df5 Nebo 30…Vxh3 31.Sxe6,Dh5 -+  31.g4,Dg5 31.Sxe6,Vxh3 a bílý se před matem vzdal.

Robin uhrál 4 body z 8 (do posledního kola se nenechal nalosovat) a skončil na 127. místě. Cenná je remíza s indickým IM Akshat Khamparia a daleko nebyl Robin ani k remíze s pozdějším vítězem velmistrem Pacherem.  V openu“B“ si pak velmi dobře vedle Anna Zlámaná. Uhrála 5 bodů a na elo připsala více jak 100 bodů (skončila 31.)!


Pohled do hracího sálu

Výsledky

Článek na NŠS

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta)

13 komentářů na “Kuba Voříšek zářil na Openu Praha”

 1. 1
  Radek píše:

  Ti Kubove z Vlasimi jsou nejak dobri, blahopreji

 2. 2
  AdolfR píše:

  Blahoprani Kubovi, to je hodne povedeny turnaj. Dobre von

 3. 3
  Tom píše:

  Analýzy z Openu Praha na webu Českého šachového svazu (je zde zmíněn i výborný výsledek Jakuba):
  http://www.chess.cz/analyzy-z-openu-praha/

 4. 4
  Ivo píše:

  Něco pro Tomáše: http://www.nss.cz/na-cele-dreev-a-shankland#comments
  Začni komentářem od Achjo z 13.5. 16:58.

 5. 5
  Tom píše:

  Díky za upozornění. To je jediný hráč, u které jsem měl kdy podezření, že podvádí (hrál jsem s ním 2x a dokonce jsem při zápase družstev upozorňoval rozhodčího, že se mi nelíbí, že v podstatě po každém tahu se odbíhá zamknout na záchod). Je vidět, že si jeho podivného chování (po letech, kdy mu elo vystoupalo až někam k 2450) všimli i jiní … ^^

 6. 6
  Robin píše:

  Pokud jde opravdu o neho, tak bych uz rozumnel tomu, proc jsem po analyze partie s Druskou, kdyz jsme byli v budove jedni z poslednich, potkal poradatele prohledavat zachody.

 7. 7
  Robin píše:

  achjo… neodeslal se mi celej komentar….Kazdopadne jsem si vsimnul, ze takto odstupoval z turnaju uz vicekrat. Myslel jsem, ze proto, aby neztratil bodiky na elo. Na druhou stranu jsem slysel, ze se sachum i venuje tak by klidne mohl mit takovou vykonost. Jsem zvedavej, jak budou jeho vykonnost overovat. Kdyz klidne na 2350 hrat muze. To je v ty urovni opravdu takovej rozdil? Nebo je neco, co umeji jen hraci 2450? :-) Nicmene bych nechtel byt v jeho kuzi, i kdyby se prokazalo, ze je obvinenej nepraven. Jit pak pri partii na zachod s rozhodcim…. To s nim radsi pak pokecam po partii v hospode. :-D

 8. 8
  Pavel Vojta píše:

  Já jsem na to upozorňoval (tuším, že jsem to říkal Patrikovi a možná i nkomu jinému) už když jsem s ním hrál za Kralovice. V tu dobu měl elo tuším kolem 2200. Po každém tahu odcházel na toaletu…

 9. 9
  Jarda P. píše:

  Pavlíku, ty žiješ :-) ?

 10. 10
  Maťa píše:

  Pavel hrál s Davidem Vichnarem v zápase KP Dolní Kralovice – Mladá Boleslav v únoru 2014 a tehdy měl jeho soupeř elo 2202 – Pavlík má dobrou paměť :-) . Nyní má propíraný hráč 2437, to je ve středním věku (ročník 1983) dost značný vzestup. Nicméně nerad bych se dočkal toho, že by bylo „zakázáno“ se hodně zlepšit, že by každý takový byl hned podezírán z nějakých nekalostí – určitě jde (u nadaného hráče) podobný skok udělat… Ale zrovna v tomto případě hraje to, co jsem slyšel i viděl (poté, co o tom Vojtové mluvili, jsem si toho jeho neustálého odcházení na záchod také všiml, konkrétně při letošní návštěvě 2. kola Openu Praha), proti němu. Jinak jsem stejně jako Robin v rozpacích z toho ověřování výkonnosti – buď mu bylo podvádění prokázáno a pak má být (podle mě tvrdě) potrestán, anebo důkazy chybí a pak nic dělat nejde. Pokud by byl nevinný, pak by byly takové „zkoušky“ ponižující a já osobně bych nic takového nepodstoupil. Naštěstí ale mé partie žádné podezření vzbudit nemůžou :-) .

 11. 11
  Pavel Vojta píše:

  Ahoj Jardo, neboj ještě jsem tu. Jen momentálně trochu ve stínu :-D

 12. 12
  Tom píše:

  No Maťo, třetí místo v Sedlčanech, páté v Jánkách … tvé výsledky začínají budit také pochybnosti. :-D :-D
  Spíš než chození na záchod, ale nejspíše pomáhají panáčky zelené s tvým jmenovcem. ;-)

 13. 13
  Maťa píše:

  V Jánkách zelenou vůbec neměli, možná proto skončil můj jmenovec skoro poslední… :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist