TJ Spartak Vlasim
16
Led

Družstvo mládeže Vlašimi „C“ ve finále

Základní kolo Středočeského krajského přeboru družstev mládeže 2017/2018 – skupina C bylo odehráno v příjemném prostředí ZŠ a MŠ Sázava. Při této příležitosti děkuji Mgr. Zdeňce Kotzotové, paní ředitelce, která umožnila odehrání této šachové soutěže v prostorách budovy školy. Mimochodem chválím úžasnou prezentaci prací dětí po celé škole. Každé volné plochy je využito. Bylo si co prohlížet, výkresy, výrobky, ruční práce všeho druhu, vystřihovánky – jedna hezčí než druhá. Poprvé jsem třeba viděla na dveřích třídy i fotografii těch, kdož za dveřmi bývají. Opravdu jsem byla nadšená, jak škola žije! 

Hrálo se v posluchárně a pro doprovody byla k dispozici vedlejší místnost. Pan Kotzot pro nás připravil i mapku, jídelní lístek, nabídku pizzy, kterých jsme během dne využívali k občerstvení. Soutěž losoval Petr Havelka a hlavním rozhodčím byl Jiří Kotzot. Hrálo se podle pravidel FIDE a soutěžního řádu ŠSČR v platném znění. Odehrávalo se 5 kol 2 x 30 minut na partii s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah od začátku partie se zápisem. Dvě děvčata nezapisovala (nízký věk), proto dostala do začátku jen 20 minut.

Do bojů nastoupila družstva ŠK KDJS Sedlčany, TJ Spartak Vlašim C, TJ Kavalier Sázava B, TJ Kavalier Sázava A, TJ Spartak Vlašim D a ŠK Příbram – Baník.

Již delší dobu jsem uvažovala o tom, že umožníme dětem z našich šachových kroužků účast v této soutěži, a letos se to vydařilo. Nakonec jsme ustavili družstva hned dvě. Vypisovat jednotlivé zápasy nepovažuji za nutné, neboť po rozkliknutí jednotlivých kol je vidět vše. Velikou radost máme z toho, že naše družstvo „C“ se umístilo na 1. místě, uhrálo plný počet bodů, tedy 15. Všechny zápasy členové tohoto družstva vyhráli. I naše „D“, možná překvapivě, uspělo a obsadilo 3. místo. Prohráli jen s naším céčkem a s druhou Příbramí.

Všechny moc chválím, hráli zodpovědně, byli ukáznění, fandili si, podporovali se, zkrátka vše bylo, jak být má. Vezli jsme s sebou pro každé družstvo jednu náhradnici a naši trenéři se rozhodli je plně zapojit do soutěže a poslední šachovnice se po každém kole střídala. Terezka Slavíková i Eliška Škarydová uhrály ze dvou kol každá jeden bod. Obě to moc bavilo a hrály opravdu zodpovědně.

Družstvo „C“ hrálo ve složení: Píšová Petra, Jelínek František, Veselý Jan, Slavík Adam, Kůra Filip, Šťastný Zdeněk a Slavíková Tereza. Družstvo „D“ hrálo ve složení: Filip Štěpán, Vopálka Vojtěch, Vávra Karel, Škaryd Michal, Štanderová Natálie, Fiala Matěj a Škarydová Eliška.

Na závěr děkuji organizátorům, našim trenérům, rodičům a řidičům, kteří jeli s námi a zajišťovali dětem servis, moc a moc děkuji dětem za odvedenou práci.

Výsledky

Fotky

(autorka článku: Marie Filipová)

3 komentáře na “Družstvo mládeže Vlašimi „C“ ve finále”

 1. 1
  bohouš z buše píše:

  A ve finále (středočeské final 4) je čeká Boleslav, Kralupy a Říčany C. Po 5 letech bez naší účasti :-)

 2. 2
  Tom píše:

  Ještě doplním, že finále se bude hrát 7. dubna. Vítěz postoupí do 1. ligy mládeže.

 3. 3
  Maťa píše:

  Dnes od 9 hodin se ve Sporthotelu hraje základní kolo KP družstev mládeže (Vlašim C, Vlašim D, Stamat, Sázava). Takže kdo nemá co dělat a je ve Vlašimi, ať se přijde podívat :-) . Rozpis, soupisky atd.: http://chess-results.com/tnr404446.aspx?lan=5&art=2.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist