TJ Spartak Vlasim
10
Led

Dorostenci nejlepším týmem na Benešovsku!

Galavečer s vyhlašováním výsledků ankety Nejúspěšnější sportovec Benešovska 2017 proběhl v úterý 9. ledna v KD Karlov a uzavřel tak sedmý ročník této soutěže Benešovského deníku. Jako tradičně se vyhlašovaly kategorie jednotlivců a kolektivů do 18 let a nad 18 let a také Hvězda deníku, kterou vybírají sami čtenáři.

Nás může těšit, že družstvem roku mezi mládeží byli devítičlennou komisí vybráni šachoví dorostenci Vlašimi, kteří se v sezoně 2016/2017 umístili na druhém místě v Extralize (v sestavě Nela Pýchová, Martin Horák, Ríša Mládek, Filip Šolc, František Helebrand, Anežka Vlková a Kuba Voříšek) a kromě plakety získali i 50 litrů limonády Ferdinády. Cenu dostali z rukou Veroniky Kondrátová, tiskové mluvčí města Benešov, a Bohunky Zemanové ze společnosti Posázaví o.p.s.

Celkovým vítězem Sportovce roku na Benešovsku se již počtvrté stal motokrosový freestylista Libor Podmol, kterého vyšvihlo na úplný vrchol roku 2017 první místo v mistrovství Evropy, stříbro v seriálu mistrovství světa a třetí místo na X-Games v kategorii Step-up. Navíc jako první Čech skočil salto vpřed.

Sportovcem roku 2017 na Benešovsku provázel moderátor Radek Irgl, v programu se představily mažoretky VILD CATS Benešov, sourozenecká akrobacie, která předvedla parádní vystoupení oceněné velkým potleskem, žonglérka s klobouky a zpěvačka Brigita Klementová. Ceny předával mimo jiné i autor legendárního vršovického dloubáku ve finále ME ve fotbale v roce 1976 Antonín Panenka.

(zdroj článku a fotky: Benešovský deník)

Výsledky jednotlivých kategorií a článek v Benešovském deníku

Připomenutí úspěchů šachistů v letech minulých: 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011

2 komentáře na “Dorostenci nejlepším týmem na Benešovsku!”

 1. 1
  Maťa píše:

  Také letos se do širší nominace na Sportovce roku Benešovska 2018 dostalo několik našich hráčů, konkrétně:

  – Jakub Vojta (13 let) – 2. místo mezi chlapci do 14 let na MČR mládeže v Koutech nad Desnou (březen), 2. místo mezi mladšími žáky na Zimní olympiádě mládeže v Litomyšli + zároveň člen vítězného týmu Středočeského kraje (leden-únor), účast na ME mládeže v Lotyšsku (září)…

  – Jakub Voříšek (15 let) – 3. místo mezi chlapci do 16 let na MČR mládeže v Koutech nad Desnou (březen)…

  – Richard Mládek (16 let) – 1. místo mezi staršími žáky na Zimní olympiádě mládeže v Litomyšli + zároveň člen vítězného týmu Středočeského kraje (leden-únor), účast na Světové olympiádě mládeže v Turecku (listopad), zisk titulu Mistr Fide…

  – Anežka Vlková (18 let) – 2. místo na MČR juniorek ve Špindlerově Mlýně (listopad), účast na ME družstev v Německu (červenec) a MS mládeže v Řecku (říjen)…

  – Vojtěch Dudek (13 let) – 3. místo mezi chlapci do 14 let na MČR v rapid šachu ve Žďáru nad Sázavou (září)…

  – starší žáci TJ Spartak Vlašim – 3. místo na MČR družstev starších žáků v Chrudimi (červen)…

  Uvidíme, jestli někoho vybere odborná porota mezi nejlepších pět. Ve čtenářské kategorii pak můžete hlasovat do 27. 12., viz info na https://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/sportovec-benesovska-uz-9-ledna-budete-hlasovat-pro-sveho-kone-20181212.html. Trochu nám tam zkomolili jméno Anežky Vlkové :-) – požádal jsem je dnes ráno o opravu.

 2. 2
  Maťa píše:

  Dnes proběhne v Benešově vyhlášení nejlepších okresních sportovců za rok 2018. Poprvé od vzniku ankety v roce 2011 porota mezi nejlepší nikoho ze šachistů nevybrala. Možná trochu překvapivě, úspěchy vloni docela byly, viz můj předcházející komentář.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist