TJ Spartak Vlasim
04
Led

Táborská věž s dvěma pěknými výsledky

Tradičně a v obvyklém čase, tedy 27.12.2017, uspořádal Šachový oddíl Sokol Tábor, pod vedením Aloise Bartoše a Milana Brokovce šachový turnaj TÁBORSKÁ VĚŽ, letos jubilejní 60. ročník, hraný jako memoriál JUDr. Václava Rajlicha. Hrálo se v příjemných prostorách bývalé Jihočeské Univerzity Tábor. Účastníci měli možnost využít k občerstvení přilehlou restauraci, čímž bylo postaráno o všechny přítomné, aby nikomu nic nechybělo.

Šachový turnaj byl tentokrát podporován Jihočeskou Univezitou v Táboře a Městem Tábor.

Hrálo se ve třech turnajích, a to dospěláci s dorostenci, vyhodnocováni zvlášť,  starší žáci, vyhodnocováni ve dvou kategoriích (2002 a mladší a zvlášť 2004-2005) a mladší žáci ve věku 2008 a mladší. U dospělých se soutěžilo v 7 kolech, starší žáci také 7 kol a mladší žáci 9 kol, hrálo se švýcarem 2 x 25 minut. Rozhodčím u dospělých byl Martin Hejda a u mládeže Jaroslav Alexa.

V kategoriích dospělých soutěžilo 83 šachistů, starších žáků soutěžilo 25 a i mladších žáků hrálo 25.

Z našeho šachového klubu odjeli s tatínkem soutěžit Lukáš a Daniel Zemanovi. Oběma se velice dařilo a turnaj si doslova užívali. Lukáš hrál ve starších žácích, kde uhrál 5,5 bodu ze 7 možných a jeho výkon 1789 je velice pěkný. Lukáš obsadil celkově 2. místo, ale ve své kategorii 2002-2003 byl nejlepší. Dan uhrál dokonce 6 bodů z 9 možných a hrál výkonem 1663. Moc hezký výsledek. Dan svým výkonem nejenže přehrál spoustu starších šachistů, ale obsadil dokonce 3. místo. Oba kluky za jejich reprezentaci velice chválím.

Klukům se na turnaji moc líbilo, budeme pro příští rok uvažovat o tom, že bychom se do Tábora vypravili ve větším počtu?

Dospělí šachisté (prvních pět) obdrželo finanční ceny, i první tři dorostenci obdrželi peníze. Pro mládež pak byli připraveny drobné ceny. Z Tábora si vítězové odváželi Putovní poháry – Táborskou věž, Putovního pěšce či Putovního jezdce. Hráči obdrželi diplomy a medaile.

Výsledky

Fotky

(autorka článku: Marie Filipová)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
chci víc smajlíků...
 

© 2018 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist