TJ Spartak Vlasim
31
Pro

Tomáš Vojta krůček od medaile na MČR

Když jsem v září na bleskovce v Hostomicích uhrál 15,5 ze 17 při perfu 2521, tak jsem napsal, že něco takového už těžko někdy zopakuju. Ale stalo se. :-) Na dnešním MČR v bleskovce vyšlo úplně všechno a až do posledního kola jsem útočil na titul mistra České republiky.  Nakonec z toho sice po remíze s novopečeným velmistrem Pavlem Šimáčkem bylo „jen“ 4. místo, ale i to je jedním slovem famózní. Při pohledu na své soupeře nemůžu ještě teď uvěřit, že se něco takového mohlo stát. Porazit před kamerami České televize takové borce jako třetího nejlepšího hráče nedávného Mistrovství Evropy Petra Michalíka (viz úvodní foto) či velmistra Jiřího Štočka nebo IM Zwardoně (elo 2577) – to zas pánbů jednou nebyl doma. :-)


Mistrem České republiky se stal velmistr Miloš Jirovský. V naší vzájemné partii zachraňoval remízu v pěšcové koncovce.

Úžasný výkon předvedl i 15letý Ríša Mládek. Porazil například velmistra Medunu, IM Jiřího Jirku (2401), IM Pavla Jirovského (2363) a spoustu dalších silných hráčů a při perfu 2374 (!!!) obsadil 27. místo.  Mezi juniory to stačilo na bramborovou medaili.


Ríša si zahrál i s našim dlouholetým reprezentantem velmistrem Štočkem.

12letý Kuba Vojta předváděl nevyrovnané výkony. Sice porazil hned několik hráčů s elem přes 2000, ale zase naopak prohrál se soupeři s elem 1500 a 1300 … 7,5 bodu ale není špatných a 110. místo je výrazně lepší než nasazení.

7,5 bodu uhrála v kategorii žen i Anežka Vlková. Ta ale spokojena příliš nebyla, přeci jen myslela výše než na 21. místo. Mezi juniorkami byla šestá.

Akce se zúčastnilo celkem 250 hráčů a hrálo se v krásných prostorách Kongresového centra na Vyšehradě. Šot z vyhlášení se objevil v dnešních sportovních zprávách na ČT1 a podrobnější informace určitě budou v pořadu V šachu na ČT4.

Turnaj jsme zakončili pořádnou žranicí v KFC, tak snad se všem výlet na tuto skvělou akci líbil. :-)

Podrobné výsledky

Možnost stažení partií z online přenosu

(souhrn výsledků zpracoval Tomáš Vojta, za fotky děkuji Petru Zemanovi)

15 reakcí na “Tomáš Vojta krůček od medaile na MČR”

 1. 1
  bohouš z buše píše:

  Gratulace!! Naprosto famózní!

 2. 2
  visvi píše:

  26.12., Chotýšany, 4. kolo Vojta T. – Moravec V. 0:1

  30.12., Praha, 4. místo na MČR.

  V Českém Brodě tomuhle říkáme: z prdele až na hrad. Bez pardonu. Velká gratulace, bylo to napínavý, sledoval jsem!

 3. 3
  Tom píše:

  S tím Moravcem prohrávám každou chvíli, kromě Chotýšan si vybavuji i prohru na Boříkovi a na rodinných dvojicích v Pravoníně. Klika, že včera v Praze nehrál. :-) Díky za gratulaci.

 4. 4
  Danka píše:

  Moc gratulujeme, krásné ukončení roku :-)

 5. 5
  Blanka píše:

  Včera jsem se byla odpoledne podívat a stihla poslední čtyři partie. Bylo to velmi napínavé. Všem to navíc moc slušelo :-) . Ještě jednou moc gratuluju.
  Tomáš byl skoro první, tak bychom ho měli příští rok vyslat na ME :-) . Určitě by tam ostudu neudělal. Během roku by měl trénovat v Chotýšanech :-) .

 6. 6
  Jarda P. píše:

  Ještě jednou palec nahoru :-) !

 7. 7
  Kryštof píše:

  Gratuluju všem

 8. 8
  Blanka píše:

  úryvek z oficiálního článku s výsledky
  „O medaile bojovalo hned několik hráčů, především Miloš Jirovský, Vlastimil Babula, Jiří Štoček, Peter Michalík a také asi největší překvapení turnaje, Tomáš Vojta.“
  http://www.chess.cz/online-prenos-z-mcr-v-blesku/

 9. 9
  Dan píše:

  Gratuluji všem k vysledků. Tome, úžasný, klobouček! Myslím, že zásadní pro tvůj výkon byla čtvrteční příprava na Kapříkovi☺

 10. 10
  Vláďa píše:

  Tome gratuluji, ale to se ti to stoupalo, kdyz ti Risa porazel konkurenci :-D

 11. 11
  Matyáš Zeman píše:

  Gratuluji k výbornému výsledku a předvedené hře! :)

 12. 12
  Tom píše:

  Hezké fotky od profíka (Vladimíra Jagra):
  https://www.zonerama.com/jagr/Album/3998661

 13. 13
  Tom píše:

  Nečekal jsem, že se dožiju toho, že se má partie bude rozebírat v televizi. :-) Hodinový speciál k MČR v bleskovce běžel včera na ČT4:
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10213078745-sach

  V cca 44:30h. je rozebíraná má partie s GM Michalíkem. Úsměvné je, že můj „vítězný“ tah 36…Sb4 je prohrávající hrubkou (jak to tak bývá, uviděl jsem to při partii hned, jak jsem to zahrál). Bílý mohl zahrát 37.Vxc6 čímž by získal 2 střelce za věž s úplně vyhranou pozicí. Úsměvné je to proto, že velmistr Petr si jednoduchého tahu Vxc6 v televizním vysílání nevšiml (stejně tak jako GM Michalík při partii).

 14. 14
  Maťa píše:

  Opravdu to nevypadá, že by se Martin Petr na pořad pečlivě připravil. Když budu parafrázovat jednoho klasika, tak napíšu: „Chápu, že v důležité bleskové partii i silní hráči snadno přehlédnou jednoduchou taktiku. Nač ale myslel komentátor v klidu své studovny?“ :-) Pak mě ještě Blanka Voříšková upozornila, jak tam říká, že byl Tomáš nasazen někde ve čtvrté desítce, přitom měl číslo 12. Tam by asi taky chtělo prohlédnout si před natáčením výsledky na chess-results ;-) .

 15. 15
  AdolfR píše:

  nak jsem zapomnel gratulovat taky Risovi, kdyz je tech vysledku dobrejch moc, tak se to nak ztrati: ) Gratulace Risovi, to byl hodne povedenej blicak

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
chci víc smajlíků...
 

© 2018 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist