TJ Spartak Vlasim
27
Lis

Kostelec n. Č. l. – Vlašim B 4:4

Ve třetím kole krajského přeboru jsme zajížděli do Zásmuk, kde svoje zápasy hraje družstvo Kostelce nad Černými lesy. Na konci svého minulého článku jsem „věštil“, že nás zde čeká těžký a vyrovnaný zápas, a to se do puntíku potvrdilo. Problémy už byly před utkáním, když jedno z našich aut přetáhlo přestávku na kávičku a přijelo s 15minutovým zpožděním.  Domácí nám ale džentlmensky hodiny nepustily (děkujeme!) a naopak nám nabízeli občerstvení ze svého dobře zásobeného bufetu (děkujeme podruhé). :-)

Samotné utkání pro nás začalo velmi dobře. Jarda Pazdera opět potvrdil, jak skvělého náhradníka v něm máme. Nezajímá ho, kam jedeme či s jak silným soupeřem hraje, prostě přijde, sedne k partii a hladce vyhraje. :-) V Zásmukách měl figuru navíc v šestém tahu …

Pazdera J. – Jíša L. – pozice po 5. tahu bílého:

5…Sg5?? 6.Dh5 a černý ztrácí figuru. Zbytek partie byl v podstatě zbytečný. Ve 39. tahu 1-0.

Velkou oporou je i malý Kuba Vojta. Kubík během října a listopadu nastoupil za Vlašim k 10 soutěžním utkáním a uhrál v nich těžko uvěřitelných 9,5 bodu! Tentokrát jeho formu odnesl zkušený Pavel Šindelář.

Vojta J. – Šindelář P. – pozice po 34. tahu černého:

35.d6!! Krásný tah. Partie teď vynuceně přejde do vyhrané pěšcové koncovky. 35…Ke6 36.d7 Vd8 37.Ke4 Vxd7 Kdyby pěšce černý nevzal teď, tak by to stejně musel udělat za chvilku, protože by mu došly tahy pěšci. 38.Vxd7 Kxd7 39.Kxe5 Ke7 40.g4 +- Černý je bez šance, aktivní bílý král rychle partii rozhodl. Ve 47. tahu 1-0.

Vedli jsme 2:0, tím ale bohužel pozitiva pomalu (až na jednu výjimku) končí. Nejprve prohrál Ivo Hradecký, který na nedělní partii určitě bude chtít rychle zapomenout.

Hradecký I. – Plášek Z. – pozice po 17. tahu bílého:

Pozice bílého je úplně v troskách. Závěr byl pro černého lahůdkou. 17…Sb4+ 18.Ke2 Dc6 A protože bílému visí snad úplně všechno, nezbývá než se vzdát. 0-1.

Pak prohrál Kuba Voříšek. Kuba dělal, co mohl, po zahájení stál docela dobře, ale pak ho silný soupeř postupně přehrál. Podobné to bylo u Anežky Vlkové. Anežka hrála zajímavou partii, tu ale ve střední hře pokazila hrozivou hrubkou, když jednotahově nastavila figuru.


V Zásmukách mají opravdu krásnou hrací místnost.

Partie se příliš nepovedla ani Martinu Horákovi. Martin tak dlouho nabízel soupeři pěšce na b7, až si ho sebral a měl ho navíc. :-)  Naštěstí pro nás se domácí hráč nakonec spokojil v ostré pozici s opakováním tahů. Naštěstí proto, že v danou chvíli stál na výhru. Martin byl po partii dost smutný, poněvadž v případě výhry by překročil hranici 2300 a mohl by zažádat o titul FM. Věřím ale, že tuto drobnou ztrátu brzy dožene a bude útočit i na vyšší hranice než 2300.

A teď se dostávám k té pozitivní výjimce zmíněné výše. Tou je Nela Pýchová, které po pěkném výkonu dokázala srovnat na 3,5:3,5.

Pýchová N. – Doležal R. – pozice po 32. tahu černého:

Nela prolomila obranu soupeře hezkým obchvatem 33.Sg5!! s myšlenkou Sd8 a dobráním pěšce na b6. Černý proti tomu nemá žádnou obranu a jeho pozice se sype. Ve 40. tahu 1-0.


Šachovnice v plamenech i Širov by záviděl. :-)  

Poslední jsem dohrával . Chvilku jsem soupeře ve věžovce zkoušel, ale to opravdu na výhru hrát nešlo. Navíc vzhledem k předchozímu průběhu musím být s remízou spokojen.

Do Zásmuk jsme jeli vyhrát, ale nakonec s výsledkem 4:4 musíme být spokojeni. Přeci jen malinko navrch měli domácí. Poslední letošní zápas nás čeká 10. 12. v Kolešovicích, a jestli zde chceme uspět a udržet vedení v tabulce, budeme muset podat lepší výkon.

Stránky KP

(autor článku: Tomáš Vojta)

72 reakcí na “Kostelec n. Č. l. – Vlašim B 4:4”

1 2 3
 1. 61
  Ivo píše:

  Jeden Ondra tam je navíc:-)

 2. 62
  Vojta M. píše:

  Maťa: Jo, jo, snad Ondra po vzoru bratra taky stvoří nějaký skvost s jedničkou za naše barvy :)

 3. 63
  Blanka píše:

  Ondra remizoval. Vyhrali jsme :-)

 4. 64
  Blanka píše:

  Vlada remizoval. 5-3.

 5. 65
  Maťa píše:

  Gratuluji a díky za zpravodajství!

 6. 66
  Patrik P. píše:

  Gratulace! :-) Luky Team jede dál na vítězství!

 7. 67
  Vojta M. píše:

  Super, výhra je vždycky dobrá, i když se někdy rodí složitě. Díky za zpravodajství a pozdravuji všechny do Vlašimi a okolí. :)

 8. 68
  Tom píše:

  KP Vlašim B – Roztoky 5:3

  Vojta T. – Vanka 1-0
  Mejzlík – Vevera 0,5
  Mládek – Maršálek 0,5
  Hradecký – Sedlák 1-0
  Voříšek – Přibyl 0-1
  Vojta J. – Framberk 0,5
  Vávra – Buriánek 1-0
  Horák V. – Kretschmer 0,5

  Moc přesvědčivé to nebylo, ale nakonec jsme to vydřeli.

 9. 69
  Maťa píše:

  Po zaváhání Říčan B (remíza s Nymburkem) se béčko vrací do čela tabulky: http://chess-results.com/tnr304316.aspx?lan=5&art=3&rd=5&wi=821.

 10. 70
  Patrik P. píše:

  Tak to mám být! :-)

 11. 71
  Patrik P. píše:

  *…má…

 12. 72
  Tom píše:

  Naše výhra 5:3 byla nejvyšší v tomto kole (všechny zápasy jinak 4:4 nebo 4,5:3,5). :-) KP je výborná soutěž, žádné zápasy nejsou ložené a každý může porazit každého.

1 2 3

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
chci víc smajlíků...
 

© 2018 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist