TJ Spartak Vlasim
21
Říj

Startuje Mistrovství Čech mládeže

V hotelu Fit & Fun v Harrachově bude za pár chvil zahájeno 28. Mistrovství Čech mládeže do 12, 14 a 16 let. Mezi více jak 200 účastníky, kteří se na mistrovství kvalifikovali, najdeme i dva hráče Spartaku Vlašim (plus si Anča Zlámaná zahraje doprovodný open).

Oba naši zástupci startují v kategorii do 14 let. Kuba Moulík je nasazen jako 22. a Kryštof Křížek 29. Původně si měl mistrovskou kategorii zahrát i Filip Vopálka, toho ale bohužel skolila angína. Celkem si tuto kategorii zahraje 73 dětí. V doprovodném Openu A pak čeká tvrdá zkouška Anču, když je z 23 přihlášených hráčů nasazena jako poslední. Fandit určitě budeme i dalším hráčům, kteří hostují v našich týmech. Kamila Steinová ze Stamatu si zahraje rovněž kategorii do 14 let a Vojtěcha Kováříka najdeme ve startovní listině Openu B. Děti bude na MČech doprovázet Ondra Matějovský.

Pro účastníky je připraven bohatý doprovodný program: společenský večer s kapelou Český Slavoj, exkurze do Sklárny a pivovaru Novosad, návštěva Hornického muzea, výlet na Mumlavské vodopády, simultánky s IM, bleskový turnaj, 4 tematické přednášky apd.Nedaleké Mumlavské vodopády, kam určitě povede jeden z výletů.

Na závěr přidám už jen pár technických informací. Všechny turnaje se hrají švýcarským systémem na 9 kol, tempem 90 minut na partii + 30 sekund za každý tah. A co je důležité: kromě medailí jsou samozřejmě ve hře i postupy na březnové MČR (tam mají již účast vybojovanou Ríša Mládek a Kuba Voříšek v H16 a Kuba Vojta v H14) – z každé mistrovské kategorie postoupí mezi elitu 8 chlapců (dívky mají start ve finále otevřený). Samozřejmostí je online přenos z předních šachovnic.

Držíme palce. :-)

Startovní listiny

Stránky pořadatelů

Vzpomínka na loňské Mistrovství Čech

(autor článku: Tomáš Vojta)

56 reakcí na “Startuje Mistrovství Čech mládeže”

1 2
 1. 31
  Maťa píše:

  Kryštof nakonec vyhrál.

 2. 32
  Blanka píše:

  Tak to bylo úspěšné kolo. Gratuluju.

 3. 33
  Maťa píše:

  V 7. kole Kamila prohrála, Honza Svoboda vyhrál. Kryštof je na onlinech.

 4. 34
  Petr H. píše:

  Zdravím z Harrachova. Na http://petr99.rajce.idnes.cz/Harrachov_21.-28.10.2017/ jsem nahrál pár obrázků.

 5. 35
  Maťa píše:

  Dobrý večer z Krkonoš! Dnes jsme podnikli tříhodinový výlet – od hotelu přes Studenov na Čertovu horu a přes Harrachov zpátky. Asi to bude v těch odkazovaných fotkách, nemám dostatečný signál, abych to ověřil :-) . A teď večer je populární Český Slavoj.

  Jinak v 7. kole dobře založenou partii zahodil Kryštof, nechal stát věž a postupové šance už nemá. Na Kamilu je turnaj těžký, ale statečně bojuje – 2,5 bodu se silnými soupeři není špatný zisk. Těžké to má i Anča v áčku. Kuba Moulík by asi mohl mít víc, ale ještě je šance udělat pěkný výsledek. Z rozšířené výpravy jsou na tom zatím výborně David Zvolenský a Honza Pecka (Brandýs n/L – host Brodců v 1. lize mládeže) – oba hrají o postup na MČR.

 6. 36
  Tom píše:

  Souhrn výsledků po 7. kole na NŠS:
  http://www.nss.cz/pred-cilovou-paskou

 7. 37
  Petr H. píše:

  Dobré ráno z Harrachově! Den začal výborně, vyhráli Kryštof, Jakub i Eliška. Půlku Davida všichni viděli ☺

 8. 38
  Petr H. píše:

  Honza Svoboda tentokrát na soupeře nevyzral – 0 ☹

 9. 39
  Blanka píše:

  Držím všem palce. Užijte si to tam.

 10. 40
  Petr H. píše:

  Ondra přinesl pouze půlku ☹

 11. 41
  Petr H. píše:

  Vojta vyhrál ☺

 12. 42
  cypoko píše:

  gratuluji :-!

 13. 43
  Maťa píše:

  Dobrý večer z Harrachova! Dnešní odpoledne jsme vinou deště (byl naplánován výlet) víceméně proflákali, kromě příprav jsme ale stihli bowling. Tradičně se sluší napsat výsledky:
  1. Petr Havelka 121
  2. Ondra Laštovka 115
  3. Maťův tým (já, Karel Jukl, David Zvolenský) 69
  4. Kuba Moulík 63
  5. Eliška Kováříková 62
  6.-7. Anča Zlámaná a Honza Svoboda 52
  8. Kamča Steinová 24

  Od 9 hodin poslední kolo, držte palce!

 14. 44
  Blanka píše:

  Hodně bodů v posledním kole :-)

 15. 45
  Tom píše:

  To pořadí bowlingu je nějaké divné. Jestli jste měli 69 ve třech, tedy byste měli být na posledním místě (69:3 = 23). ;-)

 16. 46
  Jarda P. píše:

  Takový výsledky by se snad ani neměly zveřejňovat :-).

 17. 47
  Tom píše:

  Pro jistotu odkaz na online, kde je možné sledovat boj o nejlepšího Kryštofa turnaje. :-)
  http://online.chess.cz/MCech2017/online/online.htm

 18. 48
  Tom píše:

  Na chess-results už jsou konečné výsledky. Z pohledu Vlašimi to tedy žádná sláva není. V H14 Kryštof 35. Kuba Moulík až 47. a Anča s výsledkem v doprovodném openu taky těžko může být spokojená.
  http://chess-results.com/tnr307161.aspx?lan=5&art=4&turdet=YES&wi=984

 19. 49
  Jiří Kotzot píše:

  Horší je, že mezi prvními osmi není v žádné kategorii ani jeden středočeský hráč :-(

 20. 50
  Tom píše:

  Velká škoda Davida Zvolenského, ten by si postup zasloužil.

 21. 51
  Jiří Kotzot píše:

  JJ, 9. místo naštve…

 22. 52
  Maťa píše:

  Kryštof skončil jen lehce pod svým nasazením a perfo bylo taky blízko jeho současnému ratingu. Ale plány byly určitě větší než umístění v polovině – bohužel si nepřivezl moc dobrou formu a také měl dost těžký los v posledním kole, mít o bod víc, skončil by v první dvacítce. Kuba při premiérové účasti v mistrovské kategorii střídal lepší okamžiky s horšími, vytknout se mu asi dají dvě remízy v téměř vyhraných pozicích…

  Co se týče našich hostů, tak Kamila bojovala proti z pohledu její současné výkonnosti o dost silnějším soupeřům a 3 body rozhodně nejsou špatné. Odměnou jí bude mezinárodní elo k 1. 11. (asi nějak ne moc pod 1400). Vojta Kovářík hrál nakonec H16 a skončil jako nasazená 43 na 34. místě, tak asi dobrý :-) . Jeho hru jsem tolik nesledoval, ale vím, že často seděl u partie dlouho a působil zodpovědně.

 23. 53
  Tom píše:

  Souhrn výsledků na NŠS:
  http://www.nss.cz/kdo-vyrazi-na-mcr-

 24. 54
  Maťa píše:

  Ad 49-51: Díky odřeknutí účasti Jakuba Petra se David Zvolenský stává coby první náhradník účastníkem březnového MČR – zdá se, že Moravcovo prokletí prvního nebo druhého náhradníka padlo :-) .

 25. 55
  Blanka píše:

  To je skvělá zpráva. Davidovi moc gratuluju!

 26. 56
  Patrik P. píše:

  Výborně!

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist