TJ Spartak Vlasim
01
Říj

Liberty Cup – 4. turnaj

Již čtvrtý Liberty Cup se konal v podvečerních hodinách v úterý 26. 9. v prostorách RFE restaurace. Tentokrát nám v organizačním týmu chyběl Petr Havelka a tím pádem jsme museli řešit i nalosování hráčů k partiím. Tomáš navrhl ruční variantu, která dle něj byla velmi jednoduchá, ale mně není doteď úplně jasné, jak tam pak s těmi kartičkami hráčů čaroval. :-)

Z 27 přihlášených kolegů nakonec dorazilo jen 15, a to ještě jeden z nich po dvou partiích zmizel na koncert. Kolegové, co nepřišli, uváděli naprosto nepodstatné omluvy, jako např. podvečerní TV interview s EU ministrem.

Pár dní před turnajem jsme zvažovali sázení na vítěze. Vypsání kurzů na jednotlivé hráče, ale nakonec jsme to nedali dohromady a místní sázkovou kancelář jsme neotevřeli. Tak třeba příště.


K turnaji v RFE patří i bohaté občerstvení. :-)

Hrálo se opět jen pět kol tempem 2×15 minut bez přídavku. První tři hráči měli nakonec stejně bodů – čtyři a o umístění rozhodlo pomocné hodnocení. Kolegové mi pak druhý den navrhovali udělat na dalším turnaji na závěr rozstřel v podobně blicek 2×5 minut na partii. Bylo by tak velké finále, turnaj napínavější a vítěz by si pohár opravdu zasloužil. Turnaj by to sice prodloužilo, ale budu o tom přemýšlet.

Výsledné pořadí:

Aladin (Bosna a Hercegovina)
Yury (Belorusko)
Vladimír (ČR)

Jedinou ženou v turnaji byla stejně jako posledně Ukrajinka Kateryna. V prvních dvou partií nastavila dámu. Říkala, že dává soupeři náskok. Je pravda, že v té druhé partii už v tom uměla chodit a nakonec i vyhrála. Skončila šestá.

Turnaj proběhl bez problémů a nemuseli jsme řešit žádné spory. Objevila se jen jediná stížnost, a to na sahání na figurky při hře. Musím příště hned na začátku připomenout pravidlo „Sáhnuto, táhnuto…“. Stěžovateli, který ani nebyl jedním z hráčů oné partie, bylo pohotově řečeno, že kdyby aspoň nařčení hráči osahávali dámu, ale oni zatím sahají na ty malé pěšce…

Kromě tradičních pohárů, medailí a diplomů jsme prvním šesti hráčům rozdali šachové knížky. Aladinovi jsme na závěr zahráli hymnu jeho země a jeho jméno se objeví na putovním poháru. Vyhrál už podruhé. Loňský vítěz Harut byl až pátý.

Méně hráčů znamenalo na závěr více dortíku pro Robina. Co zbylo, si odnesl jako výslužku za pomoc. Robinovi, Ivovi a Tomášovi ještě jednou moc děkuju.

(autorka článku: Blanka Voříšková)

2 reakcí na “Liberty Cup – 4. turnaj”

  1. 1
    Vlada píše:

    Pobavilo, dík. :-D

  2. 2
    Tom píše:

    Bleskovky bychom příště dát mohli, bylo by to zajímavé vyvrcholení. Teď by to ale znamenalo prodloužení turnaje o 30 minut a nevím zdali by kolegové byli ochotni tak dlouho čekat na vyhlášení.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist