TJ Spartak Vlasim
12
Zář

Zářijové elo

K 5. 9. vyšla nová národní elolistina, a tak je čas na tradiční malý souhrn. Tentokrát (a budu to tak dělat už pořád) tabulku pojmu trošku jinak. Co si budeme povídat, národní elo už prakticky nikoho nezajímá, a tak jsem tabulku s pořadím vlašimských hráčů srovnal podle Fide. Mezinárodní elo se aktualizuje každý měsíc, nemá cenu ale rozebírat změny po měsíci a tak se stejně jako u národního ela pojďme ohlédnout za posledními 4 měsíci.

Kompletní tabulku si můžete stáhnou v sekci KE STAŽENÍ

Na předních místech došlo poměrně k výrazným změnám, a to zejména proto, že hned trojice Vlašimáků přestoupila do moravských týmů. U Vojty Mejzlíka to bude nejspíše trvalá věc, u Nely Pýchové a u mě je to věc víceméně jen papírová (budeme nadále hrát za Vlašim jak 2. ligu, tak KP). Důvod je ten, že si za Moravskou Slavii Brno budeme moct zahrát pár partií v naší nejvyšší soutěži.

U ela fide došlo za uplynulé období ke změně u 13 hráčů a je radost se na tabulku dívat. Hned 10 hráčů si polepšilo, a to řada velmi výrazně, a jen 3 si pohoršili (a to jen velmi mírně). Největší zlepšení zaznamenal Martin Horák, který připsal 188 bodů a s ratingem 2261 se vyšvihl až na druhou příčku vlašimského žebříčku! 136 bodů připsal Filip Vopálka, 86 Anežka Vlková, 75 Kuba Voříšek, 66 Patrik Pýcha, 64 Kuba Vojta a 54 Ivo Hradecký. Prostě paráda! Naopak největší ztrátu, a to jen 24 bodů, najdeme u Františka Innemanna.

U národního ela více jak 100 bodů připsali Kryštof Křížek +204, Martin Horák +138, Vojtěch Vopálka +162 a Kuba Vojta +119. U rapid ela stojí určitě za zmínku zisk 253 u Ríši Mládka. Aby ale nebylo všechno sluncem zalito, tak je dobré zmínit, že u rapid ela se hráčům Vlašimi zvedlo elo jen v šesti případech a ve třinácti jim spadlo.

Uplynulé období bylo pro Vlašim velmi úspěšné. Věřme, že v následujících měsících tento trend bude pokračovat.

Kompletní národní elolistinu si můžete stáhnout na stránkách zpracovatele.

Mezinárodní elo najdete na stránkách FIDE.

Statistiky všech hráčů ČR

(autor článku: Tomáš Vojta)

11 reakcí na “Zářijové elo”

 1. 1
  Maťa píše:

  Přestupy Tomáše a Nely vnímám natolik formálně, že podle mého názoru mohli v žebříčku klidně zůstat :-) .

 2. 2
  Patrik P. píše:

  Aspoň jsem se díky těm třem přestupům dostal do první desítky. :-D

 3. 3
  Tom píše:

  Tam bys byl i bez přestupů. Nela má elo jen 2107, takže bys byl desátý. :-)

 4. 4
  Vojta M. píše:

  Já jsem přestoupil, aby třeba i předseda měl šanci dostat se do desítky.. Už jen kousek ;-)

 5. 5
  Tom píše:

  Koukám, že se Kuba díky listopadovému elu 2024 dostal do čela českého žebříčku a je dokonce v první světové stovce do 12 let. :-D :-D
  http://ratings.fide.com/card.phtml?event=382515

 6. 6
  Maťa píše:

  Copak do čela českého žebříčku a do první světové stovky v H12, ale dostal se o dva body přede mě … takhle předseda tu desítku neudělá (narážka ma komentář Vojty Mejzlíka č. 4) :-) .

 7. 7
  Vojta M. píše:

  Taky jsem si zrovna prohlížel nové fide elo a chtěl jsem pogratulovat Kubovi, k pěknému růstu a umístění. A koukám, první tu nejsem, dokonce ani druhej..

  Gratulace Kubo :-)

  Maťa: Musíš zabrat, předsedo.. ;-)

 8. 8
  Maťa píše:

  Blízko hranici FM je momentálně Martin Horák (2275). Přeju mu, aby se přehoupl co nejrychleji, ale teď v sobotu by se měl krotit (2. liga, viz anketa) :-) .

 9. 9
  visvi píše:

  Martin hrát nebude a ta částka absolutně nesouhlasí.

 10. 10
  Tom píše:

  Tak to je snad samozřejmé, že nenastoupí. Přeci by neměl tu drzost bojovat proti vlastním. ;-)

 11. 11
  Maťa píše:

  Nakonec hrál, ale krotil se – dal Tomášovi remízu :-) .

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
chci víc smajlíků...
 

© 2018 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist