TJ Spartak Vlasim
05
Zář

Krajský přebor v bleskovce 2017

Na 18. ročník Posvícenského turnaje do Hostomic jsme v neděli vyrazili společně s Ríšou Mládkem. Že pojedeme, jsme se rozhodli až na poslední chvíli (přeci jen po právě skončeném Openu Říčany se člověku moc nechce) a dobře jsme udělali. Ríša se stal přeborníkem Středočeského kraje v bleskovce mezi juniory a mně se dokonce povedlo celý turnaj vyhrát.

Marně vzpomínám, kdy jsem v bleskovce dosáhl lepšího výsledku než tohoto (a pochybuji, že bych ještě někdy něco takového zopakoval :-) ):

Pomohla mi k tomu i kupa štěstí, několik partií jsem vyhrál v prohraném postavení na čas, ale to k bleskovce s tempem 2×5 minut tak nějak patří. Pár partií jsem ale vyhrál i normálně, třeba jako tuto proti výborně hrajícímu Danovi Hadžalovi (vím, že bleskovky se neanalyzují, berte to jen jako zpestření nudného článku :-) ).

Vojta T. – Hadžala D. – bílý na tahu:

1.Jbd5 Db8 2.Jxf4 exf4 3.Dxa7! a černý dostane mat po osmé řadě. 1-0

Druhé místo obsadil velmistr Petr Neuman a třetí mezinárodní mistr Josef Přibyl. Ríša uhrál 9,5 bodu ze 17 a obsadil konečné 15. místo (ze 65 účastníků). A jak jsem psal již na začátku, byl nejlepším juniorem.


Nejlepší pětice

Turnaj proběhl v klidné a pohodové atmosféře, za což patří poděkování pořadatelům v čele s panem Jiřím Kadeřábkem. Rád bych poděkoval i manželům Závůrkovým, kteří nám pomohli s dopravou do Hostomic.

Celkové výsledky

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
chci víc smajlíků...
 

© 2018 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist