TJ Spartak Vlasim
18
Srp

Senioři si dávají dostaveníčko v Rychnově

Přibližně 150 hráčů se o víkendu sjede do Rychnova nad Kněžnou, aby se zúčastnili 19. Aročníku Mezinárodního rychnovského festivalu seniorů. Mezi účastníky nalezneme nejen hráče ze všech koutů naší republiky, ale i zástupce Polska a Slovenska. Součástí festivalu je hned 6 turnajů  – 4 klasické (odstupňované podle věku nad 50, 60, 70 a 80 let) a 2 rapidy. Zlatým hřebem pro diváky by pak mělo být mezinárodní utkání účastníků souběžně probíhajících šachových festivalů v Rychnově nad Kněžnou a v Polanici Zdrój. Hned čtyři utkání zrychleným tempem až na 40 šachovnicích se odehrají jako součást česko-polského projektu INSPIR v zahrádkách soukromých penzionů na náměstí v Rychnově ve čtvrtek 23. srpna od 9 do 11 hodin.

Z klasických turnajů nás bude nejvíce zajímat Mistrovství České republiky nad 70 let, do kterého je přihlášeno 57 hráčů. Mezi nimi najdeme i zástupce našeho oddílu - Františka Innemanna. Panu Innemannovi bude 70 až koncem roku, a tak bude v této kategorii nejmladším účastníkem, snad tedy tuto „výhodu“ promění v nějaký pěkný výsledek. :-)   Nasazen je jako 17.

Hlavními favority této věkové kategorie budou Rudolf Mesiarik (elo 2068) a Jaroslav Volf (2029). Nejstarším přihlášeným účastníkem je devadesátiletý JUDr. Jaroslav Sládek z Jičína. Hraje se klasicky švýcarem na 9 kol, tempem 90 minut na partii s přídavkem 30 sekund za tah.

Pro účastníky je nachystána řada doprovodných akcí, jako např. výlet na Stezku v oblacích v Jeseníkách nebo společenský večer s živou hudbou na chatě Vyhlídka u Vamberka.

Držíme palce!

Startovní listiny

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta)

34 reakcí na “Senioři si dávají dostaveníčko v Rychnově”

1 2
 1. 31
  Tom píše:

  Podle chess-results bohužel pan Innemann za nula.

 2. 32
  franta.innemann píše:

  Tak v posledním kole jsem završil pátým bodem celý turnaj. O dvě půlky jsem zbytečně přišel,ale jinak v podstatě výsledek průměrný. Skončil jsem na dvacátém místě oproti nasazení 24-tém. ;-)

 3. 33
  Tom píše:

  Vláďa v posledním kole půlka a solidní 12. místo. S Vláďou jsem domluven, že o turnaji napíše pár řádků, tak už se na jeho článek těším.

 4. 34
  Tom píše:

  Souhrn výsledků na NŠS:
  http://www.nss.cz/seniorske-tituly-maji-nove-majitele

  Snad se od Vládi dozvíme něco podrobnějšího. :-)

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
chci víc smajlíků...
 

© 2018 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist