TJ Spartak Vlasim
27
Zář

Rapidu v Českém Brodu vévodil Pavel Vojta!

Tomáš Hašek

Jak bylo už v předchozím článku uvedeno, na sobotní rapid v Českém Brodu se z Vlašimi vydala pětičlenná skupinka hráčů našeho oddílu. Na místě se k naší klubové příslušnosti ještě přihlásil Martin Krejčí.

Naše ambice nebyly úplně skromné, Pavel Vojta jako nasazená šestka pomýšlel na přední místa, mládežníci cítili šanci v boji o nejlepšího juniora a společně s Martinem Krejčím se chtěli poprat i o neobvyklou cenu pro nejlépe hodnocené 4 hráče z jednoho oddílu.

Hodnocení uvedených cílů či přání musím začít u Pavla Vojty. Ten totiž od samého začátku dával najevo, že prvních pět nasazených v něm bude mít velkou konkurenci. Své partie vedl k výhře v každé pozici bez ohledu na sílu soupeře.Musím podotknout, že vlastně asi žádná pozice nebyla pro Pavla v žádném okamžiku horší. A když v 6. kole doslova smetl nasazenou jedničku (Matras Ondřej 2278), nebylo o jeho vítězství pochyb. K úplné spokojenosti odremizoval poslední kolo a se ziskem 6,5/7 se mohl  těšit na finanční cenu, pohár pro vítěze a zvláštní cenu věnovanou pořadateli v podobě hodinek. Gratuluji!

Pavel Vojta

Pavel Vojta s pohárem za první místo. Foto: M. Urban

O nic menší uznání si zaslouží i Robin Hrdina. Ten sice díky svému novému elu byl nasazen dosti vysoko (16.), ale svojí hrou dal zapomenout na nevydařené mistrovství mládeže ČR a ziskem 5/7  obsadil 9. místo bez jediné porážky se skalpem nasazené pětky(Růžička Zdeněk 2141). Za tento výkon byl odměněn finanční cenou pro nejlepšího juniora. Gratuluji!

Dobře si vedl Patrik Pýcha 3,5/7. V 1. kole získal cenné vítězství s  Jindřichem Janíčkem 2082, který skončil pátý. Pak už hrál jen se silnějšími soupeři a oproti nasazení si polepšil o 12 míst.

Pýcha - Skalický

Patrik Pýcha hrál v Českém Brodě výborně. Ve 3. kole dokázal v mládežnickém derby porazit i silného Tomáše Skalického z Říčan. Foto: P. Havelka

Solidně zahrál Martin Krejčí, který  s výsledkem 4/7  dosáhl na umístění o 7 míst lepší oproti nasazení.

Pro hodnocení výkonů  Davida Zváry a mého nacházím slova jako špatný, neodpovídající nasazení atd., nebudu unavovat vysokými čísly našeho umístění.

K poslední vyhlašované ceně (nejlepší 4 hráči z oddílu) sděluji jen to, že až do posledního kola o ni Vlašim  srdnatě bojovala, ale horším výsledkem v posledním sedmém kole (1,5/4) se o možnost vítězství připravila a z prvenství o dva body se radovala Lysá n. L.

A  jak hodnotit tento pro nás úspěšný turnaj? Opožděný začátek (15 min.), skromný cenový fond, pomalé nasazování jednotlivých kol, dobře zajištěné občerstvení. Takže pohodový turnaj pro ty, co nikam nespěchají, hrají pro zábavu a nevadí jim hlasitější projevy dětí, které své partie již dohrály.

Výsledky na chess-results

Fotky od Petra Havelky

Fotky od pořadatelů

24 reakcí na “Rapidu v Českém Brodu vévodil Pavel Vojta!”

 1. 1
  Maťa píše:

  Tomáši, díky za pěkný a rychlý článek! Přidal jsem do něj dvě fotky a pár odkazů.

  Gratuluju Pavlovi, Robinovi a Patrikovi ke skvělým výkonům! Škoda, že se nedařilo Davidovi a Tomášovi, šance na tisíc korun pro nejlepší tým určitě byla, ale málokdy se daří všem… Ještě bych pro nezasvěcené doplnil, že Martin Krejčí se k naší oddílové příslušnosti přihlásil oprávněně: přestoupil k nám na rok jako mládežnická posila z Říčan a již příští víkend (3. – 4. 10.) se představí ve Vlašimi v úvodních zápasech dorostenecké extraligy.

 2. 2
  Maťa píše:

  Pro zajímavost uvedu, co mi 2 dny před turnajem napsal Vítek Moravec: „To vyhraje Brambo, bude zas tak 40 lidí a já ho mám za neprůstřelnýho.“ V odhadu počtu účastníků byl pesimista (dorazilo 74 hráčů), vítěze ale určil neomylně! :-)

 3. 3
  anand píše:

  a proc jste se vlasimaci nezminily taky o propadaku tomase haska?sama chvala a pravdu nenapisete!!!

 4. 4
  Jirka píše:

  Anand:

  1) Nauč se číst, pak si v článku sebekritického hodnocení Tomáše Haška všimneš.

  2) Nauč se pravidla češtiny, speciálně shodu podmětu s přísudkem, tuším učivo tak 5. třídy ZŠ.

  3) Kolik míst před svým nasazením jsi skončil ty?

 5. 5
  Tomas píše:

  Milý anande, až tvoje vnímavost a pozornost a gramatická intelingence dosáhne stupně odpovídající běžné populaci, zjistíš, že jsem svůj výkon ohodnotil jako špatný a neodpovídající mému nasazení. Zdraví Tomáš Hašek

 6. 6
  anand píše:

  ja tam bohuzel nestartoval,ale o tom turnaji jsem neco zaslechl.

 7. 7
  anand píše:

  koukam na vysledky a nechat se porazit od pychy stoly a vnoucka bez ela to je tragedie,ale jinak do dalsich turnaju hodne stesticka.

 8. 8
  Maťa píše:

  Anand: My Vlašimáci hrajeme šachy především pro zábavu, a tak překvapivé porážky, kterým se nevyhne nikdo, za „tragédii“ nepovažujeme. Jinak kromě shody p+p bych doporučoval prostudovat pravidla psaní velkých písmen – o tom, že příliš neovládáš ani čtení, už kolegové psali. A mimochodem, sice nejsem zásadním odpůrcem anonymních příspěvků na internetových fórech, ale doporučoval bych aspoň používat stejnou přezdívku – nedávno nám ze shodné IP adresy dorazil „inteligentní“ komentář o tom, že 10letá Nela Pýchová již dosáhla svého výkonnostního maxima.

 9. 9
  anand píše:

  znamy mi rekl at se podivam na jeho vysledky na netu a nejak nahodou sem zabrousil na vase stranky,ale s nelou jste si to tam sami napsali ze dosahla maxima,ja sachum moc neholduji,ale preju vam hodne vyhranych turnajku.

 10. 10
  Patrik píše:

  Ach jo, co sem to chodí za „amanty“! :-D

 11. 11
  Patrik píše:

  Ještě něco, Anande, když šachům moc neholduješ, nemáš nikoho kritizovat.A ještě k tomu ta příšerná čeština, měl by ses radši naučit anglicky, to není tak naročné na pravopis.

 12. 12
  Honza Hučín píše:

  Tak to mě mrzí, že jsem vám asi výhrou nad Davidem Zvárou v posledním kole zkazil výsledek družstva. Ale zase to Pavel Vojta nemusel tak rychle dát za remis ;)

 13. 13
  Maťa píše:

  Honza H.: Klukům nakonec chyběly 2 body, a ty by David stejně v posledním kole neuhrál, takže v pohodě :-) .

 14. 14
  Pavel Vojta píše:

  Samozřejmě jsem to nemusel dávat za v posledním kole za remis, ale hrál jsem černými a remis mi jistila 1. místo na 100%.Střední bucholz jsem měl před posledním kolem lepší o 1,5 bodu a to zas není tolik, aby se to nedalo dohnat.I kdyby David v posledním kole vyhrál, tak by nám to pomohlo pouze o 0,5 bodu, protože poslední vlašimák (Patrik Pýcha),který se počítal do družstva měl 3,5 bodu.Abychom měli šanci museli by v posledním kole vyhrát Martin Krejčí a právě Patrik Pýcha což bohužel nevyšlo.I tak si myslím, že kluci hráli skvěle.

 15. 15
  Maťa píše:

  Jak jsme se mohli dočíst v článku, šachisté z Českého Brodu pořádají pěkné turnaje, což mohu coby několikanásobný účastník festivalu Mezinárodní šachová dovolená (v 90. letech probíhal v ČB, nyní v Praze) potvrdit. Pořadatelství ale není zdaleka jejich jedinou aktivitou, mimo jiné mají také pěkný web a na něm právě probíhá zajímavá tipovací soutěž o neméně zajímavou cenu … třeba Brambo by se určitě měl zúčastnit :-) : http://www.sokolceskybrod.cz/tipovani.htm .

 16. 16
  Pavel Vojta píše:

  Už jsem si tipnul, tak snad se basička postěhuje do Vlašimi.

 17. 17
  Maťa píše:

  Na http://www.sokolceskybrod.cz/clanky/ceskybrod2009.htm si můžete přečíst turnajovou reportáž Michala Eisnera.

 18. 18
  Tom píše:

  Po dvou letech jsme se opět zúčastnili rapidu v Českém Brodě. Výsledky naleznete zde:
  http://chess-results.com/tnr56851.aspx?art=1&lan=5

  Nějaký malý článek zplodím já, kdo taky jiný … :-( Počkám si ale, až mi Pavel pošle fotky z pouti :-)

 19. 19
  Maťa píše:

  Pohodový turnaj a ještě lepší pouť! :-) Zatímco v Klatovech se mi ani přes velký počet členů naší výpravy nepodařilo nikoho přesvědčit, aby šel se mnou na zajímavou atrakci Extreme, v Brodě se nás na ní svezlo 75%. David nadšeně bez váhání, Pavlík si po pár pivkách dal taky říct… :-) http://www.youtube.com/watch?v=HdwvbQJohTE&feature=related

 20. 20
  Honza S. píše:

  Extreme je opravdu extrém! Ale nevím jestli bysme neměli (podle pravidel která platí pro amerického prezidenta a viceprezidenta) zakázat společné lety důležitých hráčů, přeci jen, je to riziko :-)

 21. 21
  Maťa píše:

  Já věřím v bezpečnost podobných atrakcí, jinak bych na ně nechodil :-) . Takže podle mě byl nejvíc ohrožen Tomáš, který nás pod kolotočem fotil – mohl ho totiž trefit Pavlův pantofel… :-)

 22. 22
  Pavel Vojta píše:

  Maťa: Já jsem si svoje pantofle poctivě hlídal, aby mi nějaký neuletěl. Nicméně i kdyby se tak stalo, tak jsou gumové a lehké, takže by Tomáš k žádné velké újmě na zdraví nepřišel :-) .

 23. 23
  Vláďa píše:

  Ad21: Po pár pivkách bych od Pavla očekával něco jiného než pantofle. I když deštník by to řešil ;-)

 24. 24
  Pavel Vojta píše:

  To Vláďa: Vláďo, s tímto nemám problém . Já ještě mám všechny své vylučovací funkce pod kontrolou :-D .

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist