TJ Spartak Vlasim
10
Dub

Tomáš Vojta čtyřicátníkem!

Gratulace

Dnes je tomu přesně 40 let, kdy na tento svět přišel Tomáš Vojta. Představovat ho čtenářům vlašimského webu asi moc nemusíme, mimo jiné je v současné době duší těchto stránek – bez jeho článků by určitě výrazně ztratily na zajímavosti.

Rozsah Tomášovy činnosti v šachovém hnutí je ale samozřejmě o hodně větší :-) . Především je to velmi silný hráč. Snad nějakých 20 let byl ve Vlašimi suverénní jedničkou a až v poslední době mu trochu vyrostla konkurence (Ondra Mejzlík a hlavně Jirka Rýdl). Tomáš má neobyčejný talent – troufám si tvrdit, že kdyby byla šachová Vlašim za jeho mládí tím, čím je teď, mohl to dotáhnout ještě o dost dál. Bez nějakého zvláštního tréninku a vedení se dostal až nad elo 2400 a také k normě mezinárodního mistra, zahrál si za Turnov extraligu a vyhrál spoustu turnajů – pokud bychom počítali i ty jednodenní, bude jich několik desítek.

Tomáš také patří k organizačním tahounům oddílu. Kromě zmiňované práce na vlašimském webu je dlouhé roky kapitánem áčka, které postupně vytáhl až do 1. ligy, letos si jako „vedlejšák“ vzal ještě kapitánování céčka a hned byl z toho postup do KP :-) . Dále je jedním z hlavních pořadatelů Memoriálu Stanislava Vojty, tedy turnaje, kde vzpomínáme na jeho tatínka – někdejší vlašimskou jedničku a také samozřejmě Tomášova prvního „šachového učitele“.

Asi jediné, co Tomáše v „šachovém světě“ původně příliš nezaujalo, byla práce s mládeží. V roce 1996 to sice zkoušel, po půl roce ale prohlásil, že „na ně“ nemá nervy :-) . Ovšem i toto se změnilo, a to v okamžiku, kdy do šachové arény vstoupil jeho syn Jakub. Kuba má ve svých 10 letech za sebou několik pozoruhodných úspěchů (mimo jiné je úřadujícím mistrem ČR v rapid šachu) a Tomáš se společně s ním do mládežnického šachu přece jen zapojil. Doma spolu trénují, objíždí turnaje a v neposlední řadě se dnešní oslavenec společně s Petrem Havelkou ujal řízení béčka v 1. lize mládeže.

Je toho opravdu hodně, o čem by se dalo psát, ale asi bude stačit, když na závěr napíšeme to nejdůležitější. K tomu nám pomůže text Zdeňka Svěráka, který tu čtyřicítku zvládl už dvakrát :-) : „Tomáš má narozeniny, my máme přání jediný – štěstí, zdraví, štěstí, zdraví, hlavně to zdraví!“ No, a k tomu třeba ještě to IM! ;-)

Tomáš Vojta se synem Jakubem po letošním vítězství v Pravoníně

31 reakcí na “Tomáš Vojta čtyřicátníkem!”

1 2
  1. 1
    Franta Innemann píše:

    Samozřejmě, vše nej a hlavní je být trochu zdráv a cifry neřeš. Stejně se člověk nedopočítá. :-D

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist