TJ Spartak Vlasim
10
Lis

Jakub Vojta bez problémů vyhrál RŽL v Jílovém

Marie Filipová

Nejdříve celkové výsledky, výsledky dětí z vlašimské líhně a pak pár slov k pravonínským šachistům.

Turnaj A:

Chlapci:
1. Jakub Vojta, Vlašim, 3,5/12 bodů
2. Vojtěch Dudek, Brodce, 3/11
3. David Zvolenský, Brodce, 3/11

11.Kryštof Křížek, Vlašim 2/9

Dívky:
1. (4.) Klára Kocourková, Sedlčany, 3/11 bodů
2. (6.) Petra Píšová, Pravonín, 2,5/10
3. (8.) Monika Strnadová, Říčany, 2/9

Turnaj B:

Dívky:
1. (7.) Pastrnová Kateřina, Říčany, 5/7 bodů
2. (20.) Rybová Magdalena, Říčany, 3,5/5,5
3. (21.) Slavíková Barbora, Pravonín, 3,5/5,5

Chlapci:
1. Zemen Pavel, Říčany, 6/8 bodů
2. Mojdl Kryštof, Brodce, 5,5/7,5
3. Feix Adam, Říčany, 5,5/7,5

4. Filip Štěpán, Pravonín, 5/7
6. Vopálka Filip, Vlašim, 5/7
11. Zeman Lukáš, Pravonín, 4/6
13. Kůra Filip, Pravonín, 4/6
17. Hrabě Ondřej, Vlašim, 4/6
18. Smetana Lukáš, Vlašim 3,5/5,5
22. Slavík Adam, Pravonín 3,5/5,5

Turnaj C:

Dívky:
1. (3.) Novotná Eliška, Brodce, 5,5
2. (11.) Dudková Josefína, Brodce , 4,5
3. (19.) Vavříková Stella, Sázava, 3,5

Chlapci:
1. Schnabl Daniel, Říčany, 6 bodů
2. Kůrka Marek, Zvole, 6
3. (4.) Vopálka Vojtěch, Vlašim, 5

8. Jelínek František, Pravonín, 4,5
15. Veselý Jan, Pravonín, 4
27. Helebrandová Eliška, Vlašim, 3

Ještě, že máme v Pravoníně děvčata, která se nám starají o medaile. Dnes Petra Píšová stříbrná a Barča Slavíková bronzová. Péťa měla smůlu s kluky z Brodců. Bod odevzdala Vojtovi Dudkovi a remizovala se Štěpánem Vojtou. Byla třetí nasazená, celkově skončila šestá. Petruška se tvářila celkem spokojeně, i když jistě pomýšlela výše. Péťa byla také jedinou zástupkyní Pravonína v áčku.

V béčku jsme měli pět zástupců. Prvním nasazeným byl Štěpán Filip, tak jsme tajně počítali s medailí. Nakonec jsme se museli spokojit jen s „bramborovou“. Prohrál v prvním a posledním kole. V prvním kole hrál derby s Filipem Vopálkou měl figuru víc a dokázal partii prohrát! V poslední si zase postupně vytvořil slabiny a pak na ně doplatil!

U Lukáše Zemana si postupně zvykáme na hezké výsledky, ale dnes nebyl nějak ve formě. Kryštof Mojdl, Katka Pastrnková a Adam Feix se postarali o jeho tříbodovou ztrátu a 4 body nestačily na hezké umístění. I u Lukáše jsem také s medailovým umístěním počítala, neboť nasazená dvojka by k medailové příčce měla mít blízko. Škoda některých hrubých chyb!

Filipu Kůrovi se vydařil jen začátek, hezkou partii odehrál s Filipem Vopálkou ve druhém kole. A pak tři nulky. Bojovnou partii odehrál s Davidem Studzinským, ze které vyšel s bodem. Ovšem celkově 4 body, to je skutečně málo! Byl 11. nasazený a o 4 příčky si pohoršil! Určitě by se měl věnovat více zahájení, tam neznal některé protihry, musel dlouho přemýšlet a pak zápasil s časem.

Barunka Slavíková doslova vydřela 3,5 bodu, dech chytila až ke konci turnaje. Hrála s bráchou Adamem a prohrála. Barunka dělala zbytečné chyby, nebrala nabízené figury a když už partii dotáhla do koncovky, tak si nevěděla rady s pěšcovkami. Máme co zlepšovat!

Adam Slavík dnešní turnaj absolvoval jak na houpačce. Ze začátku jsem na něm viděla trému větší jak jindy. Pochvalu snad jen za první partii s Pavlem Gašparínem (1200), kterou zremizoval. A partie, ve kterých i bodoval, byly plné hrubek.

Fanda Jelínek, o kterém si už dvě kola myslíme, že se dostane do béčka, dneska nehrál dobře. První kolo v derby s Honzou Veselým vyhrál. Bodíky sbíral i nadále, ale v 5. a 6. kolo jaksi vypustil! Mat na poslední řadě by si snad už měl umět pohlídat! Nyní mu bude zase několik kol trvat, a to musí opravdu dobře zahrát, aby se z toho céčka „odlepil“.

Koho dnes také svazovala zodpovědnost byl Honzík Veselý. První dvě kola prohrál, pak série vítězných 4 bodů. K jeho smůle však do posledního kola mu los za šachovnici poslal Jakuba Mlýnka, na kterého se mu moc špatně hraje a on opravdu prohrál. I tak se Honzík tvářil spokojeně. My však z kroužku víme, že se hodně posunul a umí zahrát lépe, než dnes předvedl.

V Jílovém, i přes malé prostorové podmínky pro doprovody, se nám líbilo. Paní Straková všechny mile vítala, pro vítěze turnajů měla připravené poháry, pro první tři ve všech kategoriích medaile a pak i drobné ceny. Pro vítěze byly ceny podstatně kvalitnější. Po celou dobu turnaje fungoval kiosek s obvyklým sortimentem.

Závěrem hodnocení trenéra Lukáše Filipa: kromě Péti Píšové, nebyl spokojen s nikým. Všechny hrubky, které musel „strávit“ mnohokrát na kroužcích probírali. Témata, ve kterých dnes děti chybovaly, opakujeme pravidelně, hlavně koncovky, vymýšlíme jak dětem zatraktivnit výuku, mají spoustu materiálů i doma. Velký prostor mají i na hraní přátelských i vážných partií. Myslím, že mají navíc, ovšem dnes to tak nevypadalo! Je nutné pracovat i doma!!!

Výsledky všech turnajů

Pořadí RŽL po 4 odehraných turnajích (podle kategorií)

Fotky

1 reakce na “Jakub Vojta bez problémů vyhrál RŽL v Jílovém”

  1. 1
    Tom píše:

    Zítřejší RŽL v Říčanech bude pěkný blázinec. Přihlášeno 119 lidí …
    http://chess-results.com/tnr194397.aspx?lan=5&art=0&wi=821

    Bylo vůbec někdy na nějaké RŽL víc lidí?

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist