TJ Spartak Vlasim
25
Kvě

Řevnický turnaj ovládla Vlašim

Jaroslav Pýcha

Letošního, již 6. ročníku Řevnických dvojic se zúčastnilo 39 dvoučlenných družstev. Zajímavý turnaj se zdravým cenovým fondem, hraný tempem 2×25 minut ve třech kategoriích (Profesionálové – P, Amatéři – A, Děti – D), kde hlavní podmínkou je dítě na druhé šachovnici a u A a D průměrné elo do 1350, se konal opět v prostorách řevnické školní jídelny. Pro velkou účast menších dětí vyhlásil před začátkem hlavní a asi jediný pořadatel Jan Paukert navíc ještě podkategorie označené M (v P dítě do 12 let, v A a D dítě do 10 let nebo průměrný věk dvojice do 12 let).

Z našeho oddílu vyrazilo do Řevnic za krásného letního počasí 5 čistě vlašimských dvojic (P: Mejzlík O. – Zvára D., A: Mejzlík J. – David M., Voldán J. – Voldán V., D: Filip L. – Filip V., Pýchová N. – Zvára F.) a jedna kombinovaná (P: Havelka – Pýcha). I ta by se však dala označit jako vlašimská, zvláště když si Hermelín navlékl náš dres a hrdě se k Vlašimi hlásil.

Letošní Profesionálové (hrálo 13 dvojic) měli přeci jen slabší obsazení než v loňském roce, a tak byli Ondra s Davidem s nejvyšším elem na svých šachovnicích jednoznačnými favority. Svou úlohu s přehledem zvládli, když získali 12,5 bodu (bodovalo se olympijsky) a odvezli si poháry za první místo. David byl navíc jediný v celém startovním poli s plným počtem 7 bodů. Na druhém a třetím místě skončily příbramské dvojice Kalivoda – Bodický (10b) a Stluka – Hochman (8,5b). Naše druhá dvojice Havelka – Pýcha alespoň mě příjemně překvapila. Turnaj pro ně začal poměrně veselými partiemi s domácími Pepíny Starýchfojtů. Ten starší se vydal na turnaj z Prahy na kole, po technických problémech svého stroje se však musel vrátit a do Řevnic dorazil stejně jako nedávno do Vlašimi taxíkem chvíli po zahájení prvního kola. Petr (4,5b) a Patrik (4b) odehráli určitě dobrý turnaj, o třetí místo je připravilo až horší pomocné hodnocení, můžou se však pyšnit medailemi za druhé místo v mladších profíkách. Hlavně Hermelín neskrýval svou oprávněnou radost :-) . Jen Patrika hodně mrzela prohra s Martinem Krejčím, kdy partii pokazil s figurou navíc.

revnice1

Mezi Profesionály došlo i na vlašimské derby. Petr Havelka uhrál s Ondrou Mejzlíkem remízu, Patrik Pýcha s Davidem Zvárou prohrál.

Kompletní výsledky kategorie Profesionálů

Amatéři (7 dvojic) a Děti (19 dvojic) hráli společný turnaj, vyhodnoceni pak byli zvlášť. Zde  dominovali celkem podle očekávání bratři Filipové (oba 6,5 bodu). Od začátku své soupeře jasně přehrávali (snad jen jednou byl Lukáš ohrožen), už před posledním kolem byli celkovými vítězi a v oddílovém derby došlo i na taktické remízy. Další velký úspěch do Pravonína. Dvojice Pýchová (3,5b) – Zvára F. (6,5) možná mohla pravonínské bratry potrápit, Nela však nezvládla vyhranou koncovku 3. kola se Šťastným, což se pak projevilo rychlou prohrou v kole následujícím. Filip získal výborných 6,5 bodu, i když ve dvou partiích mu pomohli také nepozorní soupeři, zvláště zvolský Máslo, který přehlédl jednotahový mat. I tak Nela s Filipem dostali medaile hned dvě. Bronzovou za 3. místo v celkovém pořadí a zlatou za vítězství v mladších dětech. Druhé místo obsadili mladoboleslavští Skála – Pardubský (11b).

revnice2

Sourozenci Lukáš a Vojta Filipovi nedali nikomu šanci.

Vítězství v Amatérech si odnesla sedlčanská dvojice bratrů Vyternů (8b), druhým místem velmi příjemně pekvapili otec a syn Voldánovi (8b). Naše druhá dvojice Mejzlík – David (7b) obsadila bohužel nepopulární čtvrtou příčku a stala se tak jedinou naší dvojičkou, která si z Řevnic neodvezla medaili nebo pohár :-( . Potěšující ovšem bylo sledovat Matějovu hru, kdy hrál soustředěně a pomalu, často dohrával déle než jeho trenér, a to je určitě příslib před blížícím se MČR v Sezemicích.

Kompletní výsledky kategorií Děti a Amatéři

Pro Vlašim po roce tedy opět velmi úspěšný pohodový turnaj.

Na závěr je nutno poděkovat za pěknou akci Janu Paukertovi, který organizaci turnaje i jeho řízení zvládá úplně sám, i když někdy s malými prostoji. Všichni už se těší na další ročník a za rok zase v Řevnicích nashledanou!

Výsledky na stránkách pořadatelů

Fotky z turnaje

2 komentáře na “Řevnický turnaj ovládla Vlašim”

 1. 1
  Patrik píše:

  Jestli Matěj bude hrát pořád takhle pomalu, bude se zlepšovat mnohem rychleji než předtím, kdy hrál zbrkle.

 2. 2
  Jirka píše:

  Tmavomodrých triček bylo v Řevnicích opět plno, což zmátlo Honzu Paukerta tak, že i vítěze amatérů bratry Vyternovy vyhlásil jako vlašimáky :-) . Jinak kategorie „A“ byla neuvěřitelně vyrovnaná, 1. a 5. dvojici dělil jediný bod.

  A zajímavost z výsledkové listiny: sedmibodoví (7/14) bratři Paukertové uhráli 7 (!!!) zápasových remíz, naopak další sedmibodoví otec a syn Tsivosové neměli zápasovou remízu ani jednu. Bohužel měli o jednu výhru víc než počet proher a tak nás předběhli na zápasové body, i když buchholz měli výrazně horší :-( .

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist