TJ Spartak Vlasim
04
Úno

Bakovské dvojice

Tomáš Vojta

O uplynulém víkendu jsme společně s Jirkou Rýdlem vyrazili do Bakova na turnaj dvojic hraný pod názvem Memoriál J. Kříže a Z. Zadiny. Původně s námi měl jet i Ivo Hradecký, ale bohužel se nepovedlo pro něj sehnat parťáka do dvojice. Hrálo se švýcarem na 9 kol tempem 2 x 20 minut a do výsledného skóre se počítaly všechny uhrané body.

S Jirkou jsme byli nasazeni jako jedničky, ale rozhodně nás nečekala procházka růžovým sadem. Dvojice Maršálek, Ďúran (vítězové z roku 2014), Mudra, Záhorbenský (vítězové z let 2009 a 2011) či velmistr Neuman s Adélou Zákouckou rozhodně nebyli snadnými protivníky. Nabízel jsem Jirkovi, ať si zahraje 1. šachovnici, ale odmítl, a tak jsme zvolili taktiku, že Jirka to bude na druhé desce kosit a já se mu to pokusím moc nekazit. A jak jsme si řekli, tak jsme i udělali. Jirka vyhrál 2. šachovnici ziskem 8,5 bodu z 9, já mu to moc nekazil, a tak výsledkem je celkové 1. místo. :-)

Pořadí prvních dvaceti dvojic (celkem jich hrálo 32):

Děkuji pořadatelům za velmi pěkně zorganizovaný turnaj. A věřím, že nás příště z Vlašimi dorazí na tuto hezkou akci víc.

Výsledky na chess-results

Stránky pořadatelů

14 komentářů na “Bakovské dvojice”

 1. 1
  Ondřej Vykouk píše:

  Gratuluju k přesvědčivému vítězství.
  Zvažoval jsem, že bych se ozval na ten mail(k Ivovi). Jenže nakonec jsem stejně skončil doma s horečkou, tak bych mu jen dělal plané naděje.

 2. 2
  Maťa píše:

  Taky jsem o tom uvažoval, ale musel jsem do práce. S Tomášem Haškem jsme zavzpomínali, že jsme ten turnaj taky jednou hráli, ale že už je to nějaký ten pátek. Tomáš odhadoval 5 let, já o něco víc … a teď koukám, že už to bylo 11 let! http://www.sachy-bakov.cz/alt/turnaje-bakov/memo04/memo04.htm Nějak to moc letí. Tehdy se turnaje zúčastnili například i Milan Hlavička a Jirka Prokop – ty dva už za šachovnicí moc k vidění nejsou…

 3. 3
  Tom píše:

  Škoda, že se k Ivovi nikdo nepřidal. Je to pěkný turnaj, přirovnal bych ho k tomu v Sedlčanech. A dvojice jsou zajímavější než jednotlivci. :-)

 4. 4
  Maťa píše:

  Dnes probíhá v Bakově tradiční turnaj dvojic, tentokrát s účastí týmů T. Vojta/Moravec a J. Vojta/Voříšek. Pořadí po 6. kole: http://www.chess-results.com/tnr249269.aspx?lan=5. Držím palce!

 5. 5
  Maťa píše:

  Tomáš s Víťanem zvítězili, Jakubové na moc pěkném 5. místě – gratuluji! :-)

 6. 6
  Tom píše:

  Byla to prima akce. Navíc se skvělýma výsledkama. :-)

 7. 8
  Tom píše:

  Dnes se v Bakově hraje tradiční turnaj dvojic. Kuba Voříšek (na první desce) bude se svým strejdou hájit pozici nasazené jedničky:
  http://chess-results.com/tnr501156.aspx?lan=5

 8. 9
  Blanka píše:

  Doufám, že potvrdí roli favoritů a přivezou další bakovské skleničky :-).

 9. 10
  Tom píše:

  Voříšci po 7. kole zatím druzí. Tak snad jim vyjde závěr a nějaké ty skleničky dovezou. :-)

 10. 11
  Tom píše:

  A Voříšci jdou do čela a v 9. kole docela slabí soupeři, to by byla škoda nedotáhnout. :-)

 11. 12
  Blanka píše:

  V poslednim kole vyhrali 2:0 :-)

 12. 13
  Tom píše:

  Kuba na první desce 6,5 z 9, to je proti silným soupeřům moc pěkný výsledek. Gratulace k vítězství! :-)

 13. 14
  Maťa píše:

  Také gratuluji.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist