TJ Spartak Vlasim
11
Lis

V Jílovém hrálo přes 100 dětí!

Marie Filipová, David Kůra

V sobotu 9. listopadu jsme vyrazili do Jílového u Prahy, kde se konalo 3. kolo Regionální žákovské ligy. Turnaj se pod taktovkou pořadatelů ze šachového oddílu Medvědi Zvole hrál v místní základní škole a za hojné účasti a vzorné organizace proběhl bez nejmenších komplikací.

Celkové výsledky všech skupin:

TURNAJ „A“:

Chlapci:

 1. Vystrčil Martin – Říčany
 2. Helebrand František – Vlašim
 3. Pastrnek Michal – Říčany

Dívky:

 1. Kocourková Klára – Sedlčany
 2. Zlámaná Anna – Říčany
 3. Vilímová Julie – Říčany

TURNAJ „B“:

Chlapci:

 1. Zvolenský David – Jawa Brodce
 2. Šimek Miroslav – Sázava
 3. Přichystal Šimon – Říčany

Dívky:

 1. Píšová Petra – Pravonín
 2. Otrubová Kristýna – Říčany
 3. Strnadová Monika – Říčany


Péťa Píšová

TURNAJ „C“:

Chlapci:

 1. Doležal Šimon – Jawa Brodce
 2. Němec Vít – Jawa Brodce
 3. Zvolenský Václav- Jawa Brodce

Dívky:

 1. Kopecká Klára – Stříbrná Skalice
 2. Kučerová Lucie – Sedlčany
 3. Jungmannová Lenka – Zvole

Vlašimáci ve stručném zhodnocení:

Fanda Helebrand – výborné 3, resp. 11 bodů a druhá příčka, Jakub Vojta 11. místo a pěkných 1,5, resp. 8 bodů v áčku!

V béčku hráli Žirovnický Jan 2 body – 35. příčka, Helebrand Jiří 1,5 bodu a 40. místo.

V céčku hrál Lukáš Smetana a uhrál 3,5 bodu, obsadil 43. místo.

Můj postřeh „ze zákulisí“ – z Vlašimi jezdí hrát velice málo dětí, i když do kroužků chodí, zdá se mi, že chybí péče o začátečníky a mírně pokročilé. Chybí i nadšení rodičů. Velice dobře to dělají v Brodcích, je třeba si vzít příklad. Práce s mládeží  je velice důležitá. Ovšem počet ochotných dobrovolníků se tenčí.

Marie Filipová

ZHODNOCENÍ PRAVONÍNSKÝCH DĚTÍ:

Naši hráči se pomalu rozehrávali, přesto nikdo nezklamal a svůj standardní výkon odvedli všichni, někteří ho i překročili.

Turnaj přinesl i několik našich derby, kdy se po čase představil Martin H., a hned se utkal s oběma Filipy. Péťa ve vzájemném zápase s Filipem K. zvítězila a nejen tato výhra ji vynesla na 1. místo mezi dívkami v kategorii „B“ a do celkového seriálu RŽL si připsala 7 bodů. Filip K. obsadil výborné 15. místo a připsal si 6 bodů a ani Martin H. se neztratil, přebor škol ho „naladil“, k šachům se vrátil a na prvním turnaji RŽL zaznamenal 5 bodů. Filip V. si udržel výkonnost z Čerčan, zde uhrál 4,5 bodu.


Filip Kůra

Ani reprezentant v kategorii „C“ Štěpán F. nezklamal, stále se držel na čelních šachovnicích a ve vyrovnaném turnaji mu skvělých 5 bodů zaručilo 7. místo. Lukáš Z. se oproti minulému startu také zlepšil a dnes uhrál pěkné 4 body. Adam S. s Vojtíkem V. si drží svůj standard a „nenápadně“ se zlepšují, tentokrát dovezli oba 3 body. Jejich hra nebyla špatná, ale je třeba na sobě pracovat.


Jak já ten mat jenom pokryju …

K zajímavostem patří patové partie bratrů Vopálkových v jednom kole, jako by se sledovali, ale někdy to tak vyjde.

Těšíme se na další kolo a věříme, že se budeme stále zlepšovat a neusneme na vavřínech. Neboť, jak se opět sami hráči přesvědčili, stačí chvilková nepozornost a slibně rozehrané partie se rázem obrátí. Pro všechny, i ty úspěšné, stále platí: trénovat, trénovat, trénovat!!!

Zaznamenal: David Kůra

Kompletní výsledky všech turnajů

Průběžné pořadí RŽL po 3 turnajích

Fotky

7 reakcí na “V Jílovém hrálo přes 100 dětí!”

 1. 1
  bolek píše:

  Jestlipak víte, proč bylo tentokrát v A turnaji tolik rychlých remíz? Kdo to netuší, ať se podívá na http://martinastudzinska.rajce.net/Prebor_skol_a_RZLJilove

 2. 2
  Evzen Pospisil píše:

  Bolku fotky jsem zhledl ale nechapu??

 3. 3
  bolek píše:

  Pro Evžena: Prvních 8 fotek je z Přeboru škol v Benešově a ty další, ač to tak podle činnosti vykonávané na nich nevypadá, jsou z RŽL v Jílovém. Jsou tam roztomilí a jak končí úvodník tohoto článků – turnaj proběhl bez nejmenších komplikací. Jak by taky ne, vždyť kdo si hraje, nezlobí.

 4. 4
  Maťa píše:

  V dnešním 4. kole RŽL v Týnci nad Sázavou se z našich hráčů nejvíc prosadil Ríša Mládek, který v turnaji „A“ obsadil 2. místo (mezi chlapci byl první). Z ostatních mě nejvíce zaujaly 4 body u prvňáka Adama Slavíka v céčku či 5 bodů u Lukáše Smetany (rovněž v turnaji „C“). Medailové umístění mezi děvčaty zaznamenala Anežka Vlková (v áčku 3., 7. celkově), jen lehce to samé uniklo v béčku Pétě Píšové, jež měla tentokrát velké problémy s časem… Kompletní výsledky: http://chess-results.com/tnr116697.aspx?lan=5&art=1&rd=4&turdet=YES&wi=821.

 5. 5
  Maťa píše:

  Ještě vzkaz pro Jirku Vopálku: Ve Znosimi proběhlo měření a o necelý centimetr jsi prohrál pivo. Já jsem říkal, že to dělaly ty boty… ;-)

 6. 6
  Maťa píše:

  Na stránkách Benešovského deníku je krátký článek od redaktorky Martiny Křečkové, která dorazila přímo na místo. Je tam také několik pěkných fotek, na některých najdete i naše borce.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist