TJ Spartak Vlasim
10
Lis

Vlašimský okresní přebor škol

Patrik Pýcha

Jako každý rok i letos Benešov hostil okresní přebor čtyřčlenných družstev škol. V pátek 8. listopadu dorazil do příjemného prostředí hotelu Pošta rekordní počet 23 týmů. Poznamenejme, že například před dvěma lety hrálo o deset družstev méně. V turnaji se objevila celá řada vlašimských šachistů, kteří opět přebor z velké části ovládli. Nechápu, proč ještě okresním městem není Vlašim.

Kategorie středních škol

1. Gymnázium Vlašim – 21,5/24

2. Gymnázium Benešov -15,5

3. SPŠ Vlašim – 7,5

4. VOŠ a SZeŠ Benešov – 3,5

V kategorii středních škol zcela jasně zvítězilo družstvo gymnázia Vlašim v sestavě Patrik Pýcha, Ríša Mládek, Lukáš Jelínek a Michal Sibal a vybojovalo si postup do krajského kola. První šachovnici benešovského gymnázia hájil František Helebrand. Za šachovnicí jsme mohli také po dlouhé době vidět kdysi velice aktivního vlašimského mládežníka Štěpána Vopěnku, jenž reprezentoval SPŠ Vlašim. Vzhledem k malému počtu týmů se hrálo dvoukolovým systémem každý s každým.

Kategorie 6. – 9. tříd ZŠ a nižších ročníků víceletých gymnázií

1. ZŠ Dolní Kralovice – 18/20

2. ZŠ Sázava – 16

3. ZŠ Krhanice – 13

4. ZŠ Neveklov

5. ZŠ Týnec nad Sázavou

6. ZŠ Dukelská Benešov

7. ZŠ Načeradec

8. Gymnázium Benešov

9. ZŠ Jiráskova Benešov A

10. ZŠ Jiráskova Benešov B

Jako mnohokrát předtím si i letos ZŠ Dolní Kralovice došla přesvědčivě pro zlato. Letošní sestava se nelišila od loňské (Nela Pýchová, Anežka Vlková, Petr Laňka, Pavel Laňka). Z druhého místa postupuje ještě ZŠ Sázava. Turnaj byl hrán švýcarským systémem na 5 kol.

Kategorie 1. – 5. tříd ZŠ

1. ZŠ Týnec nad Sázavou – 16,5/20

2. ZŠ Vorlina Vlašim – 12,5 (vzájemný zápas)

3. ZŠ Načeradec – 12,5 (vzájemný zápas)

4. ZŠ Krhanice – 12

5. ZŠ Dolní Kralovice – 9,5

6. ZŠ Jiráskova Benešov B – 8,5

7. ZŠ Neveklov – 7

8. ZŠ Jiráskova Benešov A – 6,5

9. ZŠ Chocerady – 5

V nejmladší kategorii taktéž hrané švýcarským systémem na 5 kol zadupali všechny své soupeře do země svěřenci Karla z Jukelníků ze ZŠ Týnec nad Sázavou. Z druhého místa se radovala ZŠ Vorlina v čele s Kubou Vojtou, o jehož výkonech se však jeho tatínek tentokrát zřejmě právem dobře nevyjadřoval. Stejně bodů jako ZŠ Vorlina získala i ZŠ Načeradec na první šachovnici s Péťou Píšovou. Paní Filipová může být s výsledkem určitě spokojená. Za ZŠ Jiráskova nastoupily děti ze šachové školy STAMAT. Loňské poslední místo tento rok hodně vylepšili i mladší žáci ZŠ Dolní Kralovice.

 
Debata o hracím systému

 
Paní Růžičková a pan Sládek zahajují turnaj.

 
Vítězné družstvo ZŠ Dolní Kralovice v kategorii 6. – 9 tříd

 
Rozhodující vzájemný zápas mezi ZŠ Vorlina a ZŠ Načeradec v nejmladší kategorii

 
Zatímco se Karel Jukl staral o kategorii středních škol, jeho tým v nejmladší kategorii drtil soupeře.

 
Vítězné družstvo vlašimského gymnázia v kategorii středních škol

 
Načeradec oslavuje hezké výkony.

Na závěr nezbývá než poděkovat pořadatelům za pěkně odvedenou práci a také všem, kteří poskládali svá družstva a přijeli si zahrát. Krajský přebor se uskuteční 10. prosince bohužel znovu v Neratovicích.

Fotky od paní Filipové

24 reakcí na “Vlašimský okresní přebor škol”

 1. 1
  bohouš z buše píše:

  Ale letos to bude v Neratovicích jiné! Komise mládeže v Mladé Boleslavi odmítla konkurs na pořadatelství, protože předseda se tomu bude víc věnovat.

 2. 2
  Maťa píše:

  Podle aktuální zprávy se zítřejšího krajského kola v Neratovicích nezúčastní ZŠ Dolní Kralovice. Hlavním důvodem je pravděpodobně nemoc dvojčat Laňkových. Naopak Vorlina i vlašimský gympl jedou. Budeme držet palce!

 3. 3
  Jarda P. píše:

  No, družstvo by kralovická škola dohromady určitě dala, ale ten zájem do Neratovic jet asi nebyl tak velký……………… . Škoda :-( .

 4. 4
  Vojta M. píše:

  Přesně tak. Sestava by se sice trochu oslabila, ale pokud by byla Nela a Anežka, věřím že hráči jako Matěj David či Pavel Roháč by byli solidní náhradou. Přecijen ani kluci Laňkovi už nehrají nějak moc. Vnímal jsem spíš postoj typu: Je ošklivé počasí, zabitý den a stejně by to na postup nebylo. Navíc to něco stojí, tak na to prdíme. Je to škoda.

  Alespoň na sobotu to vypadá, že do Pravonína přivezu 6 nových kousků. Už jsem kvůli tomu zrušil sraz z vejškou..

 5. 5
  martin píše:

  nechapu rozhodnuti zrusit sraz se spoluzakama kvuli sachum,sachy se prece daji hrat kazdy den….

 6. 6
  Vojta M. píše:

  Se spolužáky se mohu vidět taky často, pokud bude nouze. V neděli mám navíc druhou ligu. Konečně jdu výkonostně nahoru a konečně mám na kroužku víc rozumných dětí. Ligu jsem bral jako prioritu a takhle se mi to nakonec sejde vše, že když budu doma, tak mám aspoň plný celý víkend. A možná tě martine překvapím, ale šachy z pohledu regulárních zápasů nejsou každý den a turnaje pro deti v rozumné dojezdovosti taky ne :)

 7. 7
  Jukelník píše:

  Po dvou kolech maji zatim vsichni jednu vyhru. Gympl uhral s Kladnem bod.

 8. 8
  Jukelník píše:

  Vysledky jsou na netu http://chess-results.com/tnr117736.aspx?lan=1&art=0&rd=6&wi=821

  Nyni souboj Vorlina – Tynec

 9. 9
  Maťa píše:

  ZŠ Vorlina v sestavě Vojta, Vopálka, Žirovnický, Smetana na pěkném 3. místě, dokonce i před Jukelníky ;-) : http://www.chess-results.com/tnr117736.aspx?lan=5&art=0&rd=7&wi=821.

 10. 10
  Maťa píše:

  Gymnázium Vlašim v sestavě Pýcha, Mládek, Jelínek, Sibal v kategorii středních škol rovněž třetí: http://www.chess-results.com/tnr117731.aspx?lan=5. Letos tedy bez postupu, ale výsledky jsou to pěkné. A myslím, že Dolní Kralovice by ve Vojtou navrhované sestavě (viz komentář č. 4)hrály o medaile také…

 11. 11
  Patrik P. píše:

  Rapid no… Buď padám na čas nebo hraju blbě. :-)

 12. 12
  Vojta M. píše:

  Maťa: Je škoda, že Dolní Kralovice do Neratovic nejely. Ale jak už na škole nebývám, neměl jsem ani čas to nějak řešit.

  Patrik: To máš dobré. To je předzvěst zlepšení :-) Já od doby, co jsem začal šachy trochu víc dělat, nejen hrát, jsem na sobě sledoval několik změn. Herní růst ve vážných se dostavil časem, ale jako první jsem začal vnímat velký herní pokles v rapidech a blickách :P

 13. 13
  Patrik P. píše:

  Vojta M.: Já hrál vždycky rapidy o dost hůř než vážné. :-)

 14. 14
  Ivo píše:

  Ahoj všem, 3 místo mladších je určitě úspěch. Před začátkem bych 3. místo bral všemi deseti. Za určitých okolností ( ne nereálných) byl dokonce postup (2. místo) velmi blízko. Takhle ho budeme muset vybojovat příští rok…

 15. 15
  Ivo píše:

  oprava: 3. místo, utekla mi tečka…

 16. 16
  Ivo píše:

  a vloudila se mezera, kam neměla. Už přestanu spamovat.

 17. 17
  Tom píše:

  Hlásím návrat z Neratovic /po náročné cestě vlakem/. :-) ZŠ Vorlina předvedla vynikajicí výkon. Skoro bych řekl, že za hranicí svých možností. :-) Naopak gympl mi přišel, že zrovna moc dobře nehrál, ale 3.místo není zlé. O turnaji zkusím pár vět napsat /nebo se toho zhostí někdo jiný? Patriku? Jardo? ;-) /. Doufám taky, že nějak doplní ty nekompletní výsledky na chess-results. Jo, a očekávám v mailu nějaké postřehy od Jirky Vopálky /původně slíbil, že napíše celý článek, když skončíme před Jukelníkama/. :-)

 18. 18
  Jarda P. píše:

  Já tedy určitě nic nenapíšu, ješte z toho mám v hlavě chaos :-) .

 19. 19
  Maťa píše:

  Ad 17: Mně také Vopi říkal, že článek napíše. On si to nakonec rozmyslel, nebo co? :-)

 20. 20
  bolek píše:

  Néco málo k organizaci jsem napsal na http://www.sachyricany.cz/?q=node/1222

 21. 21
  Jirka V píše:

  Článek ruším,nechci si dělat problémy u zainteresovaných lidí.Z kluků mám obrovskou radost,i z Filipa.Poprvé jsem viděl že ho prohra(s Danem Vasilevem) mrzela. Hezky prožitý den.

 22. 22
  Maťa píše:

  Tak článek lze napsat i nekonfliktně, Jiří! ;-)

 23. 23
  bohouš z buše píše:

  nerozumí „problémy u zainteresovaných lidí“ ?!

 24. 24
  Maťa píše:

  Já to chápu tak, že Jirka chtěl napsat článek ostrým perem…

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist