TJ Spartak Vlasim
09
Říj

Skvělý výkon Martina Nguyena!

Ondřej Matějovský

Aby byly zprávy o činnosti našich šachistů v září kompletní, nesmíme zapomenout informovat o úvodním turnaji nového ročníku Regionální žákovské ligy. Hrálo se na svatého Václava (28.9.) v sále Městského kulturního střediska Labuť v Říčanech a ve třech kategoriích se sešlo celkem 77 mladých šachistů. V žákovské lize se bude i letos hrát osvědčeným modelem, kdy aktuálně 16 nejlepších prezentovaných účastníků soupeří odděleně od ostatních v turnaji A na 4 kola, tempem 2 x 40 minut, ostatní pak hrají v béčku tempem 2 x 25 minut na 7 kol.

Největšího úspěchu jsme se dočkali v doprovodném turnaji dorostu. Hodnotná první cena, šachový stolek v hodnotě 2.000 Kč, přilákala silnou konkurenci na čele s domácím Janem Fojtů (2129), dalšími favority byli českobrodský Vít Moravec (1976), kladenský Václav Růžička (1920) a černý kůň nedávno skončeného Openu Říčany Ondřej Straka ze Zvole (1826). Všem favoritům ale vypálil rybník náš Martin Nguyen (1542), nasazený až jako 9. z 16 hráčů! Martin se papírově silnějších soupeřů nebojí a jeho útočný styl na ně často platí, v turnaji porazil Fojtů i Straku a se 3,5 body (hrálo se jako v turnaji A na 4 kola, tempem 2 x 40 minut) zaslouženě zvítězil před Růžičkou (3,5 bodu) a Fojtů (3 body). Kromě Martina reprezentovali Vlašim další 3 hráči, ovšem ti už bez výraznějšího úspěchu. Na 8. místě se umístil David Zvára (2 body), který dal silnějšímu dorosteneckému turnaji přednost před žákovským. 10. skončil Arnošt Korecký (2 body) a 12. Lukáš Bleha (1,5 bodu).

A-turnaj nenašel v Říčanech žádného suveréna a na čele pelotonu skončila 4členná skupinka se ziskem 3 bodů. Nejlepší pomocné hodnocení zajistilo nečekané prvenství Janu Rathouskému ze Struhařova před říčanským Martinem Krejčím a naším Robinem Hrdinou. Na favorizovanou Zdeňku Šimurdovou z Říčan (1626) tak zbyla až bramborová medaile… V áčku hráli také naši Lukáš Jelínek (pěkné 6. místo, 2,5 bodu), Filip Zvára (solidní 10. místo, 2 body) a Štěpán Vopěnka (průměrné 12. místo, 1,5 bodu). Kuriozitou je, že na posledním místě skončil jmenovec vítěze Jakub Rathouský (Říčany).

V béčku patřily kompletní stupně vítězů domácím: 1. Jiří Žádník, 2. Adéla Shejbalová, 3. Jan Luxemburk. Se 4 body skončili sourozenci Pýchovi, Nela 12. a Patrik 14., ovšem především Patrik má určitě na víc. Vašek Voldán (23. místo, 3,5 bodu) uhrál celkem očekávaný výsledek.

Kompletní výsledky včetně fotografií vítězů najdete na stránkách komise mládeže www.volny.cz/kmscss.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist