TJ Spartak Vlasim
08
Říj

Nela Pýchová bronzová na Mistrovství Evropy

Aktuálně

Úspěchu, který nemá v historii vlašimského šachu obdoby a je výjimečný i z pohledu České republiky, dosáhla dnes Nela Pýchová. V Černé Hoře získala bronz na Mistrovství Evropy mládeže v kategorii dívek do 14 let!  Gratulujeme nejen jí, ale i trenéru Ondrovi Matějovskému, který ji na turnaji doprovázel.

Kompletní výsledky

Stránky pořadatelů

Černohorský deník

45 reakcí na “Nela Pýchová bronzová na Mistrovství Evropy”

1 2
 1. 1
  bohouš z buše píše:

  Všechny kloboučky letí dolů!!!
  (z deníku LioNely – rok 2013:
  květen: hrála jsem poprvé v buši
  srpen: stala jsem se Mistryní EU
  září: stala jsem se Mistryní ČR v rapridu (9/9)
  říjen: přivesla jsem bronz z ME)
  aneb Honza Paukert má pravdu: kdo chce šachy dobře hrát, nevynechá buš

 2. 2
  Jarda P. píše:

  Ještě na tomto místě k tomu stvořeném : Obrovská gratulace Nele a obrovská gratulace a hlavně poděkování Maťovi, který Nele věnuje hodně času a často je nucen snášet i její pubertální průpovídky :-) . Takže dík, republika a Vlašim je na vás hrdá :-) !!!

 3. 3
  Jarda P. píše:

  Ještě poopravím kom.1 : Nela je „jen“ vícemistryní EU .

 4. 4
  bohouš z buše píše:

  a s Viktorem D.:
  Dobrým vzorem městům našim
  může býti vítězná Vlašim
  (platí i pro extraligu)

 5. 5
  Evzen Pospisil píše:

  Velka gratulace Nele a Matovi ke skvelemu uspechu! Dovolim si jen poznamenat, ze na rozdil od vsech komentaru na webu si nemyslim, ze drak byl za dane situace nejlepsi volba. Ale je to samozrejme vec nazoru a vkusu.
  Latku jste si (i vsem ostatnim) nastavili dost vysoko,7/8 na ME je skutecne fenomenalni. Poradne oslavujte!

 6. 6
  Vojta M. píše:

  Taky ještě jednou pogratuluji. Super úspěch pro Nelu i Maťu. Vlašim se zase trochu zviditelnila na šachové mapě a Nela ukázala, že má na to hrát opravdu ty nejvyšší patra ve své věkové kategorii.

 7. 7
  Vašák M. píše:

  Vynikající práce ;)

 8. 8
  Tom píše:

  Pro zajímavost uvádím, že včera byl překonán denní rekord v návštěvnosti našeho webu. Rekord z loňského 9.prosince byl překonán o více jak 100 návštěv. Číslo 633 už asi jen tak překonat nepůjde, leda že by Nela někdy hrála o 1.místo na mistrovství světa. :-)

 9. 9
  Zemepis nudna hodina aneb blue angels píše:

  gratuluji nele ke krásnemu uspěchu a preji ji uspech v extralize dorostu

 10. 10
  Vojta M. píše:

  Chudák David Pikal, tehdy to bylo tuším kvůli jeho mobilu :-)
  Teď to bylo díky příjemnější věci. :)

 11. 11
  Vojta M. píše:

  Maťo, můžeš mi schovat od zítřka kdyžtak všechny noviny, kde bude Nele věnováno trochu prostoru? Hodil bych to v Kralovicích do školy. Zaráveň si z dovolením zkopčím zatím i tenhle článeček.

 12. 12
  Honza Kořínek píše:

  No,nezbývá,nežli se připojit také s mojí
  gratulací,jak Nele,tak i Ondřejovi.Slova jsou
  zbytečná!Krásná hra i výsledek! Honza.

 13. 13
  Jarda P. píše:

  Nela má zítra ještě povoleno vynechání školní docházky, přeci jen potřebuje po náročných dnech trochu zrelaxovat a dospat spánková deficit :-) .

 14. 14
  Anonym píše:

  P. Štětina by asi nechápal, kam ta vlašimska mládež od devadesátých let mohla dojít.. taktéž ode mě MAXIMÁLNÍ GRATULACE hvězdné vlašimské dvojici!

 15. 15
  Pavel Ch (Ústí n.L.) píše:

  Ještě jednou obrovská gratulace. Protože mi to nikdo nerozporoval, tak k medaili za ČR po dlouhých 5 letech, a právě zásluhou Vlašimi.
  Blahopřání jak Nele, tak Ondrovi, skvělému trenérovi.

  A zda byl drak vhodný? Byl! Protože tak určil s Nelou trenér, který je s ní na každé akci a individuálně ji připravuje! Nejlépe ví. A udělal by znovu bez znalosti výsledku. A se znalostí výsledku? To by, jako bokovku, vsadil sportku nebo dal do danných akcií a byl by multimiliardářem.
  Krom toho, že ostré zahájení může přinést třeba věčňák nebo jinou remis. Jak psal Michal Novotný bxa3 nebo mnou dporučené, jít včas do D+P x 2V po včasném Vxc2. Ale to se kecá na dálku, o titul ME se opravdu nehraje každý den, ale jeden/a šachista/ka z ČR za pět let.
  Jak jsem psal jinam, jeden velký talent, současný reprezentant, tehdá krátce odrostlý junior, hrál o 1.místo na MČR, stačila mu remis a prohrál „remízové“ 1. d4 d5 2. Sf4. Tušíte, co poté (ne)povolaní komentovali. A teď ve 14 letech dívek hrajte (navíc černými) na remis,… třebas španělku.
  Takže drak chybou nebyl, především jak jsem psal, že tak rozhodl trenér, který Nelu zná jako nikdo jiný.
  Otázkou je, zda chyby vůbec byly, krom těch, co se dopustí i velmistři.
  Oceňuji úspěchy Nely, Ondry, Vlašimi, ze severu Čech. Pojede na MS? Ať se dále daří!

 16. 16
  Vojta M. píše:

  Tak ve škole už něco málo o Nelině úspěchu visí. Nevím jak na obecní vývěsce, ale to počítám spíš že asi pořeší Jarda nebo Nelina babička, pokud si toho na obci nevšimnou sami.

 17. 17
  Zemepis nudna hodina aneb blue angels píše:

  nela ještě chodí na základku?

 18. 18
  Vojta M. píše:

  Jo, jo, do deváté třídy. Pročpak?

 19. 19
  Maťa píše:

  Krátká zpráva o Nelině úspěchu je v dnešním Benešovském deníku. Málokdy se šachy dostanou do regionálního tisku, když to tam sami nepošleme, nyní se tak stalo. To jen potvrzuje, že se jedná o výsledek výjimečný…

 20. 20
  Tomáš píše:

  Ještě jednou blahopřeju Nele ke skvělému výsledku!

  V pozadí diskuse o vhodnosti/nevhodnosti zahájení cítím nemístnou kritiku práce trenéra. Na adresu kritizujících poznamenávám:
  1. Každý může demonstrovat odlišný přístup k volbě zahájení v rozhodující partii vrcholné soutěže. Nejlépe u svého svěřence.
  2. Souhlasím s Pavlem Ch v části týkající se autority trenéra.
  3. Nemyslím, že prohra v poslední partii souvisí s výběrem zahájení.
  4. Je jedno, jak partie začne, důležité je přece, jak skončí.

 21. 21
  Vojta M. píše:

  Teď mě tak napadá, že tuhle sezonu toho Nela nasbírala už opravdu hodně. To se bude psát Maťovi pak zajímavě výroční zpráva. A další sezonu si to navíc Nela užije, pokud ji bude chtít mít minimálně stejně povedenou :-))

  Ale tak vyšší mety se ještě dají najít. Tady na nás čeká zlato či stříbro, MČR žen taky má prostor, ženská repre je taky ještě před námi. Někde prozřetelně vzala až druhá místa, aby tam byl prostor. :-))

  Nejhůř se bude vylepšovat těch 9/9 v tom rapidu na MČR.. tam už moc prostoru není :-) Leda, že by to Nela hrála nemocná nebo naslepo :P :D

 22. 22
  Jarda P. píše:

  Vojta M. : Tak na MČR v rapidu zabrala v poslední chvíli, příští rok už bude pro tuto soutěž „stará“ :-) .

 23. 23
  Anonym píše:

  at18 comens Vojta M:divil jsem se že by ji na gymnáziu pustili na tak dlouho ze školy

 24. 24
  Vojta M. píše:

  No podle mne u žákyně, kde má dobré známky, by škola neměla mt důvod někam někoho nepouštět. Vím, že na každý škole je to jinak a třeba brácha kdysi na stejné škole co je Nela problémy měl, ale teďka, pokud se nepletu, to tam pouští u Nely v pohodě. Taky aby ne, přecijen reprezentuje i školu na republikových a mezinárodních akcí… Na škole tenhle úspěch mohou taky propagovat..

 25. 25
  Vojta M. píše:

  Jarda P.: A jo, jasný. Tam už si nemusela nechávat rezervy. Má to Nela vychytaný. Jinde si nechává zadní vrátka, tady nebylo už nač čekat a tak 9/9 a první flek. :P

 26. 26
  Bětka píše:

  Nela na 32. minutě, docela vtipný přeřek příjmení
  http://www.youtube.com/watch?v=rOXJpIqUweI

 27. 27
  Robin píše:

  Myslím, že to teď není na žádné škole problém. Kdyžtak se to dá vyřešit indivudálním plánem. :D U nás ho mají dvě holku z pingpongu.

  Jinak na nss jsem se dočetl, že má Nela na příští ME přímák. To by si mohla zkusit zahrát republiku v chlapecké kategorii. Pokud by teda postoupila. :D Aspoň by to byla větší zábava. :D

 28. 28
  Anonym píše:

  Anebo si může na dívčím MČR vybojovat ještě postup na MS do Jihoafrické republiky.

 29. 29
  Robin píše:

  Jestli bude takhle pokračovat, tak jí na MS vezmou jako speciální hráčku aby uhrála výsledek nebo jak se to dělá. :D Stejně to je většinou jen mezi Nelou, Jíťou a Kaňákovou a zbytek partií se jen čeká, která z nich zaváhá. Takhle by si líp zahrála a kdyby se to nepovedlo tak se nic neděje, ale já si myslím, že by do 10 byla! ;) :D

 30. 30
  Maťa píše:

  V dnešní Jiskře vyšel Patrikův článek o ME i s Nelinou fotografií. V prodeji za pouhých 17 Kč do příští středy – například v naší trafice ;-) . Internetová verze: http://www.jiskra-benesov.cz/clanek/nela-pychova-ii-vicemistryni-evropy-3487.

1 2

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist