TJ Spartak Vlasim
10
Bře

Dvě medaile z Postupic

  Tomáš Vojta

Jak se již stalo dobrým zvykem, tak první březnovou sobotu pořádá šachový oddíl Sokol Postupice Memoriál Petra Kunce v bleskovce. Nejinak tomu bylo i letos a v sobotu 7. 3. 2009 se do obce napůl cesty mezi Benešovem a Vlašimí sjelo 39 milovníků nejrychlejšího šachového odvětví.

Hráči byli rozděleni do 3 základních skupin  po 13 hráčích s tím, že první 4 postoupili do finále „A“, další 4 do finále „B“ atd. Zajímavostí bylo, že do finálové skupiny „A“ postupoval i  hráč s nejvyšším počtem bodů z pátého místa /do „B“ pak nejlepší 2 z devátých míst/. Díky tomuto postupovému klíči byly pak i finálové skupiny po 13 hráčích.

Pohled do sálu. V popředí Pavel Zvarič

                                                  Pohled do sálu. V popředí Pavel Zvarič.

V základních skupinách se mnoho překvapení nekonalo a většinou se hráči rozdělili do finálových skupin podle své výkonnosti. Za milé překvapení se dá považovat postup do finále „A“ táborského Procházky /elo 1809/, který podobného výsledku dosáhl dle svých slov poprvé v životě. Pavel Procházka se navíc neztratil ani mezi nejlepšími! Stejně dobrý výkon předvedl i Jiří Havel z Pragovky. Naopak nemilým překvapením bylo až 6. místo Petera Barana /elo 2121/z Neratovic.  Z Vlašimi jsme si do Postupic přijeli zahrát 4. Já s bráchou jsme s postupem neměli starosti a své skupiny vyhráli. Míra Lalouček a Milan Hlavička bojovali, ale do finálové skupiny „B“ se jim prodrat nepodařilo.


Milan Hlavička

I v odpoledních finálových skupinách se žádná překvapení nekonala.  jsem bez vážnějších problémů obhájil post nasazené jedničky a o 1,5 bodu předstihl druhého Jiřího Groha ze Sokola Vyšehrad.  O další bod zpět pak zůstal brácha, pro kterého je to jistě pěkný úspěch. Milan Hlavička a Míra Lalouček dosáhli ve finále „C“ shodného počtu 8 bodů a skončili na 30. respektive 31.místě.


Pan Filandr gratuluje Pavlu Vojtovi ke 3.místu.

Na závěr bych chtěl poděkovat organizátorům v čele s p. Filandrem a p. Zvaričem za hezky připravený turnaj. 

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout na stránkách věnovaných turnaji.

28 komentářů na “Dvě medaile z Postupic”

 1. 1
  Jirka píše:

  Gratulace bratrům Vojtovým k výbornému umístění, zvláště pro Tomáše je Postupický turnaj takovou každoroční pravidelnou sobotní „brigádou“ s platem cca 900,- na den netto :-D . Jak se letos hrálo jsem si přečetl ve výsledcích od Pavla Zvariče, ale nikde jsem se nedočetl, jak se letos pilo. V minulých ročnícíh to bývalo i dost divoké :-) .

 2. 2
  Tom píše:

  Máš Jirko špatné informace. Na turnaji se nepilo prakticky vůbec a pro mě to žádná brigáda není. Turnaje jsem se zúčastnil po 3 letech a naposledy ho vyhrál v roce 2003.

 3. 3
  Maťa píše:

  Gratuluju k výbornému výsledku! Jestli on si to Jirka s tím pitím neplete s turnajem v Neveklově :-) .

 4. 4
  Pavel Vojta píše:

  Díky za gratulace.
  Nevím jak ostatním, ale mě se pilo i hrálo celkem dobře.Průběžně jsem celý turnaj doplňoval tekutiny (pivečko měli dobré)a s výsledkem jsem spokojen.Nakonec o pořadí rozhodla 1.partie finále, kdy jsem prohrál s Jirkou Grohem.

 5. 5
  Tom píše:

  No, jestli spíš Pavle nerozhodlo, že si prohrál s outsidery finále“A“ Kalvachem a Procházkou :-)

 6. 6
  Maťa píše:

  Zase ale Pavel porazil pana Matějku, se kterým má, myslím, dost špatnou bilanci.

 7. 7
  Pavel Vojta píše:

  No je pravda , že s Kalvachem se mi partie vůbec nepovedla a s Procházkou jsem odmítl remis s tím, že mám lepší čas ,ale nakonec jsem spadl já.
  S Petrem Matějkou jsem si letos bilanci výrazně vylepšil, když jsem s ním vyhrál i v základní skupině.

 8. 8
  Tom píše:

  Doporučuji si koupit dnešní Jiskru /nejlépe v trafice MATEO :-) /, je tam článeček o turnaji v Postupicích i s pěknou fotkou :-)

 9. 9
  Broněk píše:

  Piwko blilo vynikající, soupeři taki, – můj obdiw patří člověku, kterému 2 dny před turnajem zemřela žena a do Postupic přijel se „odreagovat“ až od Plzně!!!!!.Pro mě je to morální vítěz turnaje, jsem mu dlužníkem – kdyby někdo věděl kontakt na něj- dejte mi vědět.
  Děkuji!

 10. 10
  Tom píše:

  Do sekce „ke stažení“ jsem přidal turnaje v Sedlčanech /18.4. rapid/ a v Říčanech /1.5. bleskovka/, tak doufám, že nás z Vlašimi vyrazí banda :-)

 11. 11
  Jirka píše:

  Bohužel se termín Sedlčanského rapidu nakřížil s KP dětí do 8 let. Nějak už je těch akcí moc :-( .

 12. 12
  Broněk píše:

  dejte sem odkaz na sekci „ke stažení“ – sem blb a nenašel sem ji – a rád bych si zas nějaký turnaj živě prohrál, – díky – do odkazů na šachy bych přidal:
  http://www.playok.com/ dnes jsem oslavil 50 000 cátou parti -a taky ji prohrál….

 13. 13
  Tom píše:

  Pro Broňka: sekce“ke stažení“ je v pravém sloupečku.

  Tady jsou případně odkazy – Sedlčany:
  http://www.sachyvlasim.cz/download/Sedlcany_2009.doc

  – Říčany:
  http://www.sachyvlasim.cz/download/KP_blesk_09.DOC

  Jinak, kdybys měl zájem o další turnaje, tak 4.4. je rapid v Sendražicích u Kolína, 11.-12.4. rapid ve Strakonicich, 25.4. rapid v Zásmukách u Kolína atd. atd …

 14. 14
  Broněk píše:

  Děkuji moc za odpověď !!! jediné co vím -je maraton v Pardubicích na kterej se chystám . – mám zájem o každý dostupný turnaj, akorát sem mi na netu nedaří najít tu správnou linku.
  Šachu zdar

 15. 15
  Radim píše:

  Zneužiju webu našich přátel z Vlašimi a připomínám blížící se CAISSA OPEN, turnaj v rapidu, který pořádáme 23.5.2009. Podrobnosti na http://www.caissa.cz

 16. 16
  Tom píše:

  pro Broňka:
  Většinu akcí konající se v blízkém okolí najdete na stránkách Středočeského šachového svazu:
  http://www.stcsach.cz/

 17. 17
  Maťa píše:

  Téměř na poslední chvíli jsme se rozhodli zahrát si v sobotu 4.4. rapid v Sendražicích u Kolína. Zatím jsme přihlášeni tři: já, David Zvára a Lukáš Filip. Kdyby se chtěl někdo přidat, ať se mi ozve. Jako nehrající řidič se nabídla Jarka Zvárová, takže máme ještě jedno místo, případně dvě, pokud by někdo vzal auto… Propozice najdete např. na http://sachyricany.ic.cz/sites/default/files/raPID09.DOC .

 18. 18
  Tom píše:

  Je fajn, že do Sendražic jedete. Když byl u nás na návštěvě pan Uhlíř, tak jsem mu slíbil, že od nás někdo dorazí. Ale mně se to v sobotu nehodí a navíc má být krásně a to je hřích hrát šachy :-)

 19. 19
  Maťa píše:

  Tak to příště nic neslibuj, ještě včera brzy odpoledne byla pravděpodobnost, že pojedeme, dost malá :-) . Myšlenka zahrát si v Sendražicích vznikla na kroužku v Pravoníně, když jsme dávali dohromady početnou výpravu na KP mládeže do 14 let v rapid šachu v Neratovicích (rovněž sobota 4.4.) a jediný Lukáš tam z důvodu vyššího věku hrát nemůže.

  Jinak při zadávání přihlášky do Neratovic jsem si všiml, že Vojta Filip dnes slaví 11. narozeniny. Tak všechno nejlepší, Vojto! :-)

 20. 20
  Jirka píše:

  Vojtovi všechno nejlepší přejeme i z D.Kralovic.

 21. 21
  Jirka píše:

  Na rapidu v Sendražicích se sešlo pouze 20 hráčů, naše tříčlenná výprava dopadla výborně. Maťa skončil celkově 2. (5/7), David Zvára 10. (3,5b) a Lukáš Filip 16. (3b). Všichni tři si polepšili proti nasazení :-) . Gartulujeme ke vzorné reprezentaci oddílu.

 22. 22
  Maťa píše:

  Díky za gratulaci! :-) Počet účastníků byl asi pro pořadatele zklamáním, v posledních 2 ročnících měli vždy kolem 50 lidí… Opravdu se nám docela dařilo, i když u mě to nakonec mohlo být ještě lepší, v posledním kole jsem měl veterána Boučka (v červnu 81 let!) na lopatě a v případě výhry bych byl první. Bohužel jsem v závěrečné oboustranné časovce udělal nemožňák (!), po kterém jsem v koncovce přišel o vítězného pěšce, a soupeř navíc podle pravidel dostal dvě minuty. Pak už jsem byl rád za remis a nejstarší účastník tak vyhrál turnaj! David skvěle odstartoval (3/4) a díky tomu si zahrál opravdu se silnými soupeři, papírově nejslabším z nich byl pan Březina s elem 1955! Lukáš prokázal, že se na květnové LOK objeví právem – všechny tři neelisty v turnaji (kromě sebe samozřejmě :-) ) porazil. S ostatními hráči nic nepřidal, ale bylo to pro něj těžké, když byl např. David nasazen jako 15. z 20…

  Až dorazí výsledky, napíšu krátký článeček. Zatím si můžete prohlédnout několik fotek od Jarky Zvárové: http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Sendrazice_04042009/ . Všimněte si, že David s Lukášem už se představili v nových šachových tričkách Spartak+MěDDM Vlašim!

 23. 23
  Jirka píše:

  V těch krásných tričkách už hráli i někteří naši reprezentanti na KP v Neratovicích. A já jsem si ho doma oblékl, když píšu komentář na klubové stránky :-D !! Prý mi moc sekne :-D :-) . Takže velký dík MDDM.

 24. 24
  Jirka píše:

  Jinak podle fotek to vypadá, že bylo derby Zvára-Matějovský. Podle celkových výsledků předpokládám, že byl ještě učitel lepší svého žáka :-) .

 25. 25
  Maťa píše:

  Derby se hrálo hned v prvním kole a skončilo nerozhodně. Ve věžovce jsem měl dva pěšce navíc, pak jsem ale po chybě jednoho ztratil a s jedním méně už David remízu bez problémů udržel, zvlášť když už mi nezbývalo moc času…

 26. 26
  Maťa píše:

  Tak po týdnu se konečně objevily výsledky rapidu v Sendražicích na internetu: http://www.sendrazice.wz.cz/turnaje/rapid09.htm . Abych dostál svému slibu, napíšu co nejdříve článek.

 27. 27
  Tom píše:

  Maťo, kde vázne slibovaný článek o tvém megaúspěchu v Sendražicích? :-D A co reportáž ze sobotního Beránka v Kolíně ??

 28. 28
  Maťa píše:

  Reportáže váznou na nedostatku času. Pokud se mi během čtvrtka podaří dát konečně dohromady všechny podklady pro DPH, bude snad trochu volněji a možná už večer bych něco stručného o Sendražicích napsal. Beránek by pak mohl být v pátek, neslibuju, ale pokusím se…

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist