TJ Spartak Vlasim
12
Čvn

Chotěboř 2012

Tomáš Vojta

Jako každý rok jsme druhý červnový víkend vyrazili na turnaj v rapid šachu do Chotěboře, který se hraje pod názvem „O putovní pohár“. Společně se mnou na Vysočinu vyrazili ještě Dan Houdek a Vláďa Horák. Původně nás měl doplnit ještě Pavel Vojta, ale nejspíše v předtuše, že do Chotěboře má namířeno i jeho kat, 84letý Vlastimil Bouček, účast den před turnajem odřekl. :-)

Na 29. ročníku turnaje se sešlo 82 hráčů a hrál se švýcarským systémem na 7 kol, tempem 2×25 minut. Ziskem 6 bodů se vítězem stal nejvýše nasazený Marian Sabol z Vysokého Mýta. Horší pomocné hodnocení odsunulo na druhé místo Richarda Jermana z Kladna a bronzovou příčku bral za 5,5 bodu Jiří Tůma z Chrudimi. Mně se turnaj tentokrát příliš nevydařil. O dobré umístění jsem se připravil nepovedenou partií v posledním kole …

Červený P. – Vojta T. – pozice po 15. tahu černého:

16.Jb5 Jxb5? 17.cxb5 b6 18.d4! +- Beze ztrát teď nelze zabránit převodu bílého jezdce na smrtící pole c6. Po pár tazích bílý vyhrál.

Víc ale než tato hladká prohra mě mrzela porážka v 5. kole. V koncovce se 2 pěšci navíc jsem totiž udělal nemožný tah, načež si soupeř nechal přidat 2 minuty (což vzhledem k tomu, že jsme měli oba dva na hodinách již pod minutu, bylo dost důležité), ale co hůř, musel jsem samozřejmě táhnout figurkou, na kterou jsem sáhl, což se v ten moment rovnalo kapitulaci… Škoda, ale nedá se nic dělat, za blbost se platí :-) .

Mnohem vydařenější turnaj sehrál Vláďa Horák. Sice neobhájil loňské 13.místo, ale i tak byl se ziskem 4,5 bodu spokojen. Sám svůj výkon okomentoval takto: „Hrál jsem dle očekávání, se slabými vyhrával, s o něco silnějším jsem remizoval a se 4. a 5. v pořadí jsem prohrál :-( . Jediné, co mě velmi potěšilo, že jsem porazil Štefana Kopera v posledním kole, kterému jsem tak oplatil porážku z jiného turnaje, kde jsem mu dával třítahový mat, a spadl mi praporek. Štefan vypadal docela naštvaně, odsunul jsem ho touto výhrou až na 36. místo :-) .“

Dan Houdek se na můj dotaz, aby okomentoval svůj výsledek, nijak nevyjádřil. Ale předpokládám, že i on byl se ziskem 4 bodů spokojen. 29. místo znamenalo vylepšení cca o 10 míst oproti nasazení.

Výsledky turnaje (nejlepších 30):

Článek o turnaji na stránkách pořadatelů (s podrobnými výsledky)

1 reakce na “Chotěboř 2012”

  1. 1
    Maťa píše:

    V sobotu 8. 6. si Tomáš Vojta opět zahrál svůj oblíbený turnaj v Chotěboři, tentokrát vzal s sebou malého Kubu. Výsledky najdete v článku pořadatelů na http://chotebor.chesspce.cz/view.php?nazevclanku=xxx-rocnik-sachoveho-turnaje-quoto-putovni-poharquot-vysledky&cisloclanku=2013060001 , Tomáš prý také něco napíše.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist