TJ Spartak Vlasim
08
Čvn

Crailsheimer OPEN

Patrik Pýcha

Ve dnech 25. – 28. května jsme se já s Jirkou Rýdlem zúčastnili turnaje v Německu, podle názvu města nazvaného Crailsheimer OPEN. Za doprovodu pana Juřka a ještě také s Lukášem Vlasákem jsme vyrazili v brzkém odpoledni z Plzně směr hranice. Turnaje se také již tradičně zúčastnila Jitka Jánská za doprovodu svých prarodičů, pana a paní Liškových.

Žádný problém cestou nenastal, a tak jsme na místo dorazili včas. Prezentovali jsme se, vyzvedli klíče a mohli se jet ubytovat nedaleko Crailsheimu. Dům, umístěný při statku a ležící uprostřed polí, luk a lesů, vypadal trochu zvláštně, avšak když jsme vstoupili dovnitř, spatřili jsme krásný apartmán i s kuchyní, jakou mnohdy člověk nemá ani doma :-) . A to jsem při takové malé ceně opravdu nečekal.

Již 18. ročník sedmikolového OPENu odstartoval (prý jako obvykle) se zpožděním. Hrací prostory nalezl turnaj v prostorné sportovní hale s přilehlým bufetem. Čas na partii byl 90 minut pro oba hráče + 30 sekund za každý provedený tah + 15 minut do konce partie po 40. tahu. Lukáš Vlasák vtipně poznamenal: „Když se ti v časovce přidá těch 15 minut, stihneš si dojít na záchod a už seš v ní znovu.“ Vlastně nám tak radil, abychom na tu přidanou čtvrthodinu moc nespoléhali a do časovky se zbytečně nedostávali. No a málem bych zapomněl na tu veledůležitou skutečnost, že se hrály turnaje tři, A, B a C. Všichni z české výpravy se zúčastnili toho nejsilnějšího, tedy áčka.


Hrací sál

Už první den jsem zjistil, že Němcům německy vůbec nerozumím. Nezklamala mě však angličtina. Tento světový jazyk totiž alespoň trochu ovládal téměř každý, a proto jsem po partiích prohodil se soupeři pár slov alespoň anglicky. Myslím, že u Jirky to bylo to samé. Cestou z ubytování do Crailsheimu člověka na první pohled bily do očí do krajiny necitlivě umístěné větrné elektrárny, což hodně kazilo pěkné výhledy do okolí.

Moc jsem toho za ty dny samozřejmě neviděl, protože se s výjimkou prvního dne, kdy jsme však přijeli až odpoledne, hrála každý den dvě kola. Nicméně i tak jsem mezi jednotlivými koly při procházkách do města na oběd a zmrzlinu zjistil, že Crailsheim je velice pěkné a příjemné městečko a okolní krajina taktéž.

Než ohodnotím své a trochu i Jirkovy šachové výkony v turnaji, uvedu jen z rutiny jména medailistů v nejsilnějším turnaji. Zvítězil GM Hertneck Gerald (2531) před GM Karpatchevem Aleksandrem (2443) a FM Beckingem Stephanem (2421). Všichni tito hráči získali shodně 5,5 bodu.

Jirka Rýdl získal pěkných 3,5 bodu a skončil na 34. místě. Myslím, že hrál velmi dobře, bodoval s velice silnými soupeři a připsal si krásný skalp hráče jménem Kabisch Thilo (2319).

jsem sice uhrál jen o půl bodu méně než Jirka (54. místo), leč nijak oslnivě jsem určitě nehrál. Jsem proto spokojený s výsledkem, nikoli však tolik s hrou. Zajímavé je, že hned tři mé partie skončily věčným šachem, jejž museli dávat mí soupeři. Vypadá to hezky, ale nutno poznamenat, že to bylo v partiích, kde jsem předtím téměř celou dobu stál hůř, někdy dokonce velmi špatně, a byl jsem pod silným tlakem. Problémy jsem míval hlavně se zahájením, ostatně jako celkově v poslední době. Naštěstí se to už začíná zlepšovat a já získávám v zahájení lepší přehled.

Dobře zahrál FM Lukáš Vlasák (8. místo a 5 bodů), o něco méně se dařilo panu IM Josefu Juřkovi (13. místo a 4,5 bodu) a výborný výsledek zde uhrála Jitka Jánská (26. místo a 4 body).


Derby IM Juřek – Rýdl

Na závěr bych rád poděkoval zejména panu Juřkovi, jemuž nevděčím jen za dopravu, ale vůbec za to, že mi dal příležitost zahrát si takový pěkný turnaj. Poté musím také poděkovat pořadatelům za skvělou organizaci turnaje a všem členům české výpravy, kteří mi byli příjemnou společností. Turnaj se mi velice líbil a rád bych jel příští rok znovu.

Kompletní výsledky turnaje na stránkách pořadatelů

Fotky

3 reakcí na “Crailsheimer OPEN”

 1. 1
  JirkaR. píše:

  Super clanek, Patriku, ja bych chtel taky podekovat vsem za organizaci a vsechno mozny, bylo to tam super

 2. 2
  Jarda P. píše:

  Já samozřejmě také děkuji Josefu Juřkovi, že umožnil klukům zahrát si takový silný turnaj a zajistil i příznivé ceny za bydlení i slevu na startovném. Patrik ještě zapomněl (tak to dělám za něj :-) ) poděkovat Rýdlovým za noční odvoz z Plzně téměř až domů.

 3. 3
  Maťa píše:

  Děkuji Patrikovi za článek. Pokud vás jeho „reklama na turnaj“ zaujala, tak se můžete za rok též zúčastnit. Jak mi psal šéf naší výpravy Josef Juřek, tak v domě, kde čeští hráči bydleli, je ještě celé jedno patro volné. Když prý dáme včas vědět, může jet z Vlašimi i plné auto…

  Jinak gratulace Jirkovi ke skvělému výsledku a skalpu hráče přes 2300! (A Patrik také podal solidní výkon.)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist