TJ Spartak Vlasim
01
Pro

Sokol Postupice opět vítězně

Robin Hrdina

Dne 30. 11. 2008 se konalo 4. kolo RSE. Domácí Sokol Postupice přivítal v zasedačce obecního úřadu hosty ze Sedlčan. Opět bylo zajištěno občerstvení. V minulém kole jsme porazili Brodce „C“ 3 ½ – 1 ½ a chtěli jsme zabodovat i dnes. Kromě 1. desky jsme byli papírovými favority. Viz níže:

Sokol Postupice   ŠK KDJS Sedlčany B
Hrdina Robin 1636 ½ ½ 1934 Havelka Petr
Vykouk Pavel 1678 1 0 1353 Kutil Pavel
Vychopeň Martin 1412 ½ ½ 1328 Kozel Petr
Roubíček Milan 1339 0 1 0 Červenka David
Zvarič Pavel 1395 1 0 0 Vyterna Miroslav
  3 : 2

Čekali jsme vítězství a taky se tak stalo. Vyhráli jsme nejtěsnějším rozdílem 3:2.

Jako první dohrál Pavel Zvarič. Hrál s Mirkem Vyternou, který minulou sobotu vyhrál turnaj B RŽL v Pravoníně. Náš hráč ale Mirka s přehledem porazil. V 11. tahu měl figuru navíc, v 15. tahu už dvě a partii pak s přehledem dotáhl do vítězného konce.

Druhý jsem dohrál . Hrál jsem s dobře naladěným Petrem Havelkou a snažil jsem se něco vymyslet. Bohužel jsem vymyslel jenom jak partii převést do koncovky s různobarevnými střelci. :-( A jelikož se mi zdála partie P. Kutil – P. Vykouk vyhraná za černého, tak jsem nabídl remízu. Petr si se mnou popovídal a po chvilce váhání remízu přijal.

Ve třetí partii Martin Vychopeň remizoval. Hrál se dámský gambit a ve střední hře stál Martin hůř. Pak se vyměnily dámy i lehké figury a vznikla remízová věžovka, kterou nejspíš mohl hrát na výhru jen soupeř. Martin ale všechno udržel a nabídl remízu. Petr Kozel nabídku přijal.

Milan Roubíček hrál svou oblíbenou výstavbu e6, a6, h6. David Červenka zahrál zahájení nepřesně a M. Roubíček stál mírně líp. Pak to ale přišlo: nejdříve postupický šachista ztratil pěšce a pak si nechal dát vidle na jezdce a dámu. Nakonec partii ještě trochu zdramatizoval, když si soupeř nechal vzít dámu za figuru a věž. Poté bohužel následovala další chyba našeho hráče, když si nechal vyšachovat dámu, a se dvěma figurami navíc David Červenka už neměl problém vyhrát.

Poslední dohrál Pavel Vykouk, který se utkal s Pavlem Kutilem. P. Vykouk stál po zahájení dobře a ve střední hře získal pěšce, pak i druhého. P. Kutil ještě chvíli kladl odpor a možná tam někde měl věčňák. Sedlčanský hráč však v rozhodující chvíli zahrál nepříliš dobrý tah a p. Vykouk se ubránil a se dvěma pěšci navíc už šlo samo…

Rozhodující třetí bod vybojoval pro Postupice Pavel Vykouk (vlevo). Foto: Robin Hrdina

Po zápase jsem byl se Sedlčanskými hledat cachku, kterou jsme i díky nové Petrově navigaci našli.

V dalším kole 14. 12. 2008 jedeme do Benešova, kde nás čeká silný Benešov „C“. Tak držte palce!

13 komentářů na “Sokol Postupice opět vítězně”

 1. 1
  Jirka M. píše:

  Gratulace Postupicím k výhře a Robinovi dík za hezký článek :-) .

 2. 2
  Maťa píše:

  Pohled z druhé strany popsal Petr Havelka na sedlčanských stránkách http://home.tiscali.cz/skkdjs/ v sekci „Články“. Mně ta příloha tradičně nejde otevřít, co vám?

 3. 3
  Tom píše:

  Mně to otevřít jde normálně :-)

 4. 4
  Pavel Vojta píše:

  Mě to taky funguje normálně.

 5. 5
  Jirka píše:

  Já čtu všechny Petrovy články taky bez problémů, asi si budeš muset stáhnout a nainstalovat novější verzi internetového prohlížeče, případně si článek dej uložit k sobě na comp a otevři ho uložený (Adobe Readerem či jiným prohlížečem PDF).

 6. 6
  Robin píše:

  Postupice porazili Benešov „C“ 3:2

 7. 7
  Jirka píše:

  Velká gratulace do Postupic :-) (i když Robin tentokrát nehrál), porazili jste jednoho z favoritů soutěže. Již jsou zveřejněny celkové výsledky kola, Sázava ani proti Struhařovu nezaváhala a má na čele již pětibodový náskok. Kdo však zaváhal, tak vlašimské céčko v Sedlčanech proti tamnímu béčku.

 8. 8
  Patrik píše:

  Robine,vy jedete!!! :-)

 9. 9
  Maťa píše:

  Také gratuluju do Postupic! Pan Filandr mi hned po utkání volal, aby mi oznámil, že můj úkol („Sekněte je!“) Postupičtí splnili :-) . Robin byl u babičky na Moravě, a tak to tentokrát bude asi bez článku…

  Céčko jelo do Sedlčan hodně oslabené (na 2. desce osmý hráč soupisky), a tak se porážka dala očekávat…

 10. 10
  Robin píše:

  Aktuálně: Sázava zatím vede 2,5-1,5 hraje ještě Martin V. A má dvě veže proti dámě a pešci.
  Vykouk 1, Roubíček0,5, Hrdina, Blahout 0,
  Já sem bětnul kvalitu, ale nezahrál jsem jeden přesnej tak a soupeřka se ubránila.
  Maťa: Kotzot tam nebyl tak jsem se ho nezeptal.

 11. 11
  Maťa píše:

  Škoda, že jsi to nedotáhl, Robine :-( . Uvidíme, zda Vychy aspoň nevyrovná, ale když má toho pěšce míň, tak asi ne…
  Kotzota se zeptáme jindy. Pro nezasvěcené: pan Kotzot údajně bydlí ve Vlašimi a hráč s elem přes 2000 by se nám určitě hodil…

 12. 12
  Robin píše:

  Tak Vychy prohrál. :-(

 13. 13
  Maťa píše:

  Na ČT2 právě dávají film Proč?, ve kterém exceluje postupický šachista Pavel Zvarič.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist