TJ Spartak Vlasim
12
Bře

Tak už jsme na místě!

Ondřej Matějovský

Již potřetí za sebou proběhne v útrobách hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou Mistrovství České republiky mládeže do 16 let. Dlouho očekávaná akce začne už dnes odpoledne – ve 13.30 slavnostním zahájením a od 14 hodin úvodním kolem. Vítěze jednotlivých osmi samostatných věkových kategorií budeme znát po závěrečném devátém dějství o týden později. Hrát se bude tradičně švýcarským systémem, tempem 90 minut na partii + 30 sekund za tah.

Zdejší prostředí je pro takový podnik, na který by se podle pořadatelských informací mělo sjet kolem 550 lidí (včetně nehrajícího doprovodu), ideální – hrací sály, ubytování i stravování, to vše je v jednom areálu. Kromě žákovských kategorií se na stejném místě již od pátku hraje i MČR juniorů a dorostenců, tam ale žádného zástupce nemáme, a tak se zde budeme věnovat především těm mladším.

Barvy šachového oddílu TJ Spartak Vlašim budou hájit: Nela Pýchová, Anežka Vlková (obě D 12), Jiří Rýdl, Vojtěch Filip (oba H 14) a Robin Hrdina (H 16). Zatímco dívky mají start ve finálovém turnaji otevřený, kluci si museli účast vybojovat. Jirka tak učinil již před rokem senzačním 1. místem v kategorii H 12, Robin se přidal na podzim zásluhou stříbrné medaile z Mistrovství Čech v Harrachově a Vojta své kamarády doplnil v lednu, kdy mu KM ŠSČR udělila divokou kartu (medailista z MČR v rapidu, druhý náhradník, vysoké elo…). Největší ambice by měli mít loňští medailisté Jirka s Nelou, překvapit ale můžou i ostatní – uvidíme, v jaké formě se naši mládežníci v Jeseníkách představí. Osobně bych se nerad pouštěl do nějakých přesnějších odhadů, soutěže mládeže jsou totiž zpravidla nevyzpytalelné a ela nepříliš vypovídající…

Součástí festivalu budou i dva doprovodné turnaje. V silném Openu A zkusí své štěstí 13letý Patrik Pýcha, jeho o pár let starší kolegové Lukáš Jelínek a Lukáš Filip si zahrají Open B, kde budou patřit k širšímu okruhu papírových favoritů.

Do rozšířené vlašimské výpravy patří i Michaela Hatašová z Úholiček (D 14), Martin Horák z Českého Brodu a neratovický Adolf Rýdl (oba Open B). Nehrající doprovod tvoří kromě mě Marie Filipová a Vít Moravec.

Převážná část naší skupiny přijela na místo krátce před 22. hodinou vlakem. Spoje nám krásně navazovaly a za necelé tři hodiny jízdy z Kolína jsme byli v Koutech. Prezentaci za nás vyřídil Radim Hataš (ten nás po obědě bohužel opustí), a tak též ubytování proběhlo velmi rychle. Do dějiště jsme dopravili i 1. desku Vlašimi v dorostenecké extralize Tadeáše Baláčka, kterému budeme fandit v Openu A. Nálada v týmu je dobrá, snad nám to vydrží! :-)

Držte našim mládežníkům palce, určitě to budou potřebovat. Předem se omlouvám, že letos nebudou informace z průběhu partií zdaleka v takovém rozsahu jako v posledních letech. S Vítkem nám zde totiž v době hry od neděle do středy pokračuje školení trenérů II. třídy. Ale určitě se vyplatí web sledovat, nějaká ta zpráva se snad objeví. A pokud se bude Vlašimákům dařit, uvidíte je občas i na onlinech :-) . Už v 1. kole to „hrozí“ u Vojty či Anežky.

Startovní listiny

Stránky pořadatelů

Článek ředitele turnaje

483 reakcí na “Tak už jsme na místě!”

1 15 16 17
 1. 481
  Jarda P. píše:

  Musíme zde také poděkovat našemu skvělému doprovodu,Maťovi a Vítkovi,že zvládali i během školení výborně připravovat naše ratolesti na partie, Marii pak za to, že se o všechny určitě jako vždy starala jako o vlastní a velmi úspěšně zvládla velitelskou funkci na pravděpodobně nejúspěšnějším pokoji na MČR.
  TAKŽE OPRAVDU DÍK!!!

 2. 482
  Maťa píše:

  Díky za gratulace a hlavně za fandění! :-) Za dnešek bych ještě pochválil Patrika (přestože prohrál), který silnějšímu soupeři odmítl plichtu. Na solidních 6 bodů se nakonec vydrápal v Openu B Lukáš Jelínek, bral i věcnou cenu.

  A my jdeme pomalu na vlak, příjezd kolem 19. hodiny do Kolína by měl platit.

 3. 483
  Maťa píše:

  Tak už doma … nebyl to špatný týden :-) .

1 15 16 17

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist