TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Únor, 2011

27
Úno

Říčany „E“ – Vlašim „B“ 1,5:6,5

Tomáš Hašek Před dnešním utkáním mne zaskočila skutečnost, že z různých důvodů z oslovených 18 hráčů soupisky se dalo dohromady pouze 7 hráčů. Naštěstí moji téměř prosbu vyslyšela rodina Zvárova, za což ještě jednou děkuji, a přivezla o den dříve Filipa z fotbalového soustředění…   

25
Úno

„Školičkové šachování“ – 1. ročník v Pravoníně

Marie Filipová Před nedávnem jsme dětem z Mateřské školy v Pravoníně půjčili Šachovou stavebnici – celá sestava je tvořena 32 figurkami, tak jak je známe z šachové hry: pěšec, střelec, kůň, věž, král, královna. Figurky jsou rozkládací, různých barev a tvarů. Umožní dětem nejen snadnou manipulaci, ale i rozvoj jejich motorických dovedností.

24
Úno

Víkend ve znamení královské hry

Emil Macků V neděli 20. února se konal jeden z klíčových zápasů Vlašimi ve 2. lize o kvalifikaci do krajského přeboru. Tento zápas byl vlastně vyvrcholením celého víkendu, většina účastníků se byla rozehrát již den předem v Pravoníně.

23
Úno

Už jen jeden krůček od zlaté!

Marie Filipová Ani sobotní, poměrná náročná akce, pořádání Zimního turnaje (108 hráčů + 40 diváků a pořadatelů), nás nezaskočilo a 8. kolo RS skupiny E jsme připravili tak, jako obvykle.

22
Úno

Dolní Kralovice B – Sedlčany A 1,5:3,5

Stanislav Vávra  A máme tu předposlední kolo regionální soutěže, ve kterém jsme na domácí půdě přivítali družstvo Sedlčany A.

21
Úno

39 rodinných dvojic v zajetí šachových figurek!

Marie Filipová Šunkové dorty, selátka, srdíčka a velká škála šachových figur v dortovém provedení, to byly hlavní ceny na ZIMNÍM TURNAJI aneb Turnaji rodinných dvojic a Turnaji jednotlivců, které rozehráli zapálení šachisté v sobotu 19. února 2011 v Pravoníně.

18
Úno

Bakovský předkrm

Tomáš Vojta V neděli nás čeká v 8. kole 2. ligy Bakov nad Jizerou. Já se v tomto záchranářském zápase s největší pravděpodobností utkám na první šachovnici s Martinem Řehořkem, a tak jako předkrm před tímto duelem nabízím naši vzájemnou partii z roku 2008.

16
Úno

Spartak Dolní Kralovice A – zápasový deník VIII.

Vojtěch Mejzlík V osmém kole jsme ve střítežské tvrzi přivítali družstvo Říčan, tentokrát s označením E.

15
Úno

5 diagramů ze zápasu v Turnově

Tomáš Vojta Ze zápasu 7. kola 2. ligy v Turnově jste si již mohli prohlédnout pohlednou partii Honzy Šťastného. A aby bylo zpravodajství z tohoto utkání kompletní, tak ještě přidám pár zajímavých momentů z ostatních partií.

13
Úno

Vlašim „B“ – Benešov „A“ 7:1

Tomáš Hašek Mělo to být napínavé derby tradičních rivalů, místo toho se vařila nesladká, nepovedená povidla, a to  za přispění obou týmů…

11
Úno

Těsně, ale přece … jsme prohráli

Honza Stoklasa Zápas s Turnovem jsme tentokrát netradičně hráli v sobotu. Zápas byl přeložen na žádost soupeře s džentlmenským souhlasem našeho družstva, soupeř si tak vyřešil problém se sestavou a my jsme zase mohli hrát v nejsilnější možné sestavě, sice bez Emila , ale zato s Tomášem na první šachovnici.

10
Úno

Jedna zajímavá sicilka aneb Pomsta po 18 letech

Honza Šťastný Tentokrát jsem si, na rozdíl od mé první okomentované partie s Marcelem Bednářem, odpustil sáhodlouhé a někdy až trochu polopatické vysvětlování toho, proč a s jakou strategickou myšlenkou se který tah hrál

08
Úno

Regionální žákovská liga ve Stříbrné Skalici

Patrik Pýcha V sobotu se ve Stříbrné Skalici uskutečnilo 7. kolo Regionální žákovské ligy. Náš oddíl měl na turnaji méně početné zastoupení, jelikož z Dolních Kralovic vyjelo pouhé jedno auto kvůli náhlým onemocněním většiny malých šachistů.

07
Úno

Už jen dva krůčky ke zlaté!

Marie Filipová Ale bude to ještě velice velice těžké. Po sedmém kole RS jsme se usadili na prvním místě. Dnes jsme zdolali v derby TJ Spartak Vlašim „C“ 3,5:1,5.

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)