TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Listopad, 2008

30
Lis

D. Kralovice podruhé vítězí

Jirka Mejzlík Ke svému třetímu utkání v RS jelo družstvo Dolních Kralovic do Neveklova ve složení Standa Vávra, Honza Vopěnka, Jarda Snížek, Petr Müller a Jirka Mejzlík. Žáky jsme nechali tentokrát odpočívat, po včerejší lize dorostu měli jistě šachů dost.

30
Lis

Aktuálně ze soutěží družstev

Krátce Právě končící víkend byl pro vlašimská družstva hodně nabitý. Už v sobotu sehráli mladíci dvě utkání v 1. lize mladšího dorostu, v neděli pak v soutěžích dospělých hrály áčko, céčko i Dolní Kralovice

28
Lis

Cenné zkušenosti z Vlachovic

Ondřej Matějovský Jak jste jistě na našem webu zaznamenali, ve dnech 16. – 22. listopadu startovali David Zvára (1826) a Robin Hrdina (1636) na silně obsazeném Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve Vlachovicích u Žďáru n/S.

28
Lis

Zápas Kostelec „B“ – Vlašim „B“ v diagramech

Tomáš Vojta Utkání 3. kola Regionálního přeboru Kostelec nad Černými lesy „B“ – Vlašim „B“ slibovalo vyrovnaný průběh, k naší radosti byl ale zápas jednoznačnou záležitostí hostů, kteří v náhradní hrací místnosti v Zásmukách zvítězili vysoko 6:2. Pojďme si úspěšnou neděli připomenout prostřednictvím několika zajímavých diagramů z partií.

27
Lis

Memoriál Stanislava Vojty – 26. 12. 2008

VYHRAJTE V TIPOVACÍ SOUTĚŽI STARTOVNÉ A OBĚD ZDARMA!! Tomáš Vojta Na druhý svátek vánoční (26. 12.) pořádá náš oddíl již 24. ročník Vánočního turnaje, od roku 2006 hraného na památku našeho dlouholetého hráče pod názvem Memoriál Stanislava Vojty.

24
Lis

Pravonín zvládl pořadatelskou premiéru skvěle!

Jaroslav Pýcha V sobotu 22. listopadu přivítal zasněžený Pravonín 4. kolo Regionální žákovské ligy a všichni byli zvědaví, jak  Pravonínští svůj první pořádaný turnaj zvládnou. Už při vstupu bylo jasné, že to bude jedna z nejprecizněji připravených akcí.

23
Lis

Kostelec „B“ – Vlašim „B“ 2:6

Tomáš Hašek Cestou k dnešnímu utkání jsme museli překonat několik překážek. Nejdříve dát dohromady sestavu, ve které měli nastoupit tři hráči, kteří se v týdnu zúčastnili polofinále MČR juniorů, uvědomit si, že Kostelec hraje v Zásmukách

22
Lis

Momentky ze zápasu Žebrák – Vlašim

Tomáš Vojta Vybrat nějaké zajímavé diagramy z partií nedělního zápasu byl docela oříšek. Partie probíhaly celkem plynule a nebyly k vidění prakticky žádné zvraty. Přesto se pár hezkých momentů našlo

19
Lis

Dvě stříbra z Tábora

Jaroslav Pýcha V Táboře se ve dnech 15. – 17. 11. 2008 konalo Mistrovství Čech do 8 a 10 let. Turnaje, který se konal v pěkném učňovském areálu, se zúčastnilo v obou mistrovských kategoriích rovných 100 malých šachistů. A nutno dodat, že pro nás to bylo mistrovství možná nad očekávání úspěšné!

18
Lis

Vlašim – Žebrák 3:5

Tomáš Vojta V náhradní hrací místnosti (hrálo se v salonku kulturního domu Blaník) a se spoustou náhradníků jsme nastoupili ke 3. kolu krajského přeboru proti Žebráku.

16
Lis

Dolní Kralovice – Benešov B 4,5 – 0,5

Jirka Mejzlík Po úvodní prohře v Sázavě jsme ve druhém kole měli volno, a tak k prvnímu domácímu zápasu jsme nastoupili až tento týden. A poprvé jsme hráli ve zrekonstruovaném malém sále Kulturního centra Střítež.

15
Lis

Rozbor jedné střelcovky…

Tomáš Vojta V zápase Vlašim „B“- Český Brod „B“ mě zaujala velmi zajímavá koncovka různopolných střelců, která skončila na 3. šachovnici remízou.

14
Lis

Vlašimská mládež na dvou frontách

Ondřej Matějovský Hned na dvou významných akcích budou v následujících dnech startovat mladí šachisté z našeho oddílu. Již zítra začíná v Táboře Mistrovství Čech do 8 a 10 let, o den později pak provedou úvodní tahy účastníci Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve Vlachovicích u Žďáru nad Sázavou.

13
Lis

Diagramy ze zápasu Úholičky – Vlašim

Tomáš Vojta V jednoduchosti je krása! Tak by se daly výstižně charakterizovat klíčové momenty zápasu Úholičky – Vlašim. K vidění byly hezké obraty, které měly jedno společné

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)